App Store Google Play

У Павлограда є план, як до 2030 року економити 72% теплової енергії

25.05.2017 09:00
У Павлограда є план, як до 2030 року економити 72% теплової енергії

У вівторок, 23 травня, депутати павлоградської міської ради більшістю голосів затвердили План дій сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР) міста до 2030 року.  Про це повіідомляє Дніпроград з посиланням на прес-службу Громадянської мережи ОПОРА.

У лютому 2014 року Павлоград приєднався до європейської ініціативи «Угода мерів», яка охоплює місцеві та регіональні органи влади, що беруть на себе зобов’язання підвищувати енергоефективність та нарощувати використання відновлювальних джерел енергії на своїх територіях.

Для реалізації завдань, які взяла на себе міська влада Павлограда, у лютому 2014 року, за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні», розпочалась розробка Плану дій сталого енергетичного розвитку. Над ним працювала енергосервісна компанія «Екологічні Системи» на підставі попередніх розрахунків та пропозицій комунальних компаній міста.

Реалізація ПДСЕР передбачає поступову відмову від природного газу та газових котелень, як основного виду палива для міста. Стратегічні цілі проекту до 2030 року – скорочення викидів СО2 на 20%, зниження споживання природного газу в системі теплопостачання на 63%, зменшення використання електроенергії та місцеве виробництво електроенергії з альтернативних джерел (АДЕ) на 6%, економія 72% теплової енергії в багатоповерхових житлових та бюджетних будівлях, а також виробництво теплової енергії з АДЕ.

У планах ПДСЕР передбачається два періоди. Перший – до 2020 року, загальний обсяг фінансування становитиме 154,3 млн грн. Другий розпочнеться у 2021 році і триватиме до 2030 року, сума затребуваних коштів на його втілення складатиме 4517,3 млн грн.

Для реалізації інвестиційних проектів ПДСЕР Павлограду потенційно планується залучити кошти міжнародних фінансових організацій: МБРР, МФК, ЄБРР, ЄІБ, НЕФКО, KfW тощо. Практика свідчить, що такі корпорації, разом з наданням кредитів, сприяють у залученні коштів від міжнародних грантових фондів (зокрема, ФЧТ, Е5Р) у розмірі 5-10% від суми фінансування проектів.

Впровадження ПДСЕР охоплює такі сектори як будівля бюджетної сфери, житлові будівлі, система теплопостачання, мережа питного водопостачання та водовідведення, система зовнішнього освітлення та система поводження з відходами.

Коментуючи рішення міськради, начальник відділу реконструкції, будівництва та енергозбереження управління комунального господарства та будівництва Андрій Завгородній зазначив: «Сьогоднішня подія – це хороший крок вперед для Павлограда. Адже затвердження Плану дій сталого енергетичного розвитку дозволяє місту перейти до другого етапу співробітництва за угодою мерів».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...