App Store Google Play

Люди вражені унікальною Алеєю пам’яті біля ДніпроОДА

12.05.2017 16:00
Люди вражені унікальною Алеєю пам’яті біля ДніпроОДА

У сквері біля ДніпроОДА урочисто відкрили Алею пам’яті – на честь півтисячі героїв, загиблих в Революції Гідності та в АТО. Імена та фото полеглих захисників викарбувані не тільки на скляних стелах, а й в серцях тисяч українців. Ті, хто прийшов на відкриття нового меморіалу, не стримували сліз та емоцій.

«Алея пам’яті унікальна. Спочатку планували розмістити на ній тільки прізвища полеглих героїв. Але ми створювали Алею у співавторстві з матерями загиблих, АТОвцями, громадськістю, тому вирішили розміщати й знімки. Найскладніше було знайти якісні фото кожного загиблого. Важкою була робота дизайнерів, на обробку кожної світлини пішло 3-4 години, – зазначив радник голови ДніпроОДА Юрій Голик. – Хочемо, аби сюди приходили дорослі з дітьми. Молоде покоління має усвідомлювати, яку ціну заплатили наші захисники, аби вони жили під мирним небом Дніпропетровщини».

Серед гостей – блогер Віктор Пузанов. Він упевнений – такі місця спомину повинні бути по всій Україні.

«Комок у горлі. Величезне спасибі всім: на честь кого цей меморіал, і тим, хто його зробив. Це ще один крок до вільної України, яка не залежить від імперської спадщини. Звичайно, дуже багато ще треба змінити у свідомості людей. Але ми вже багато зробили порівняно з тим, що було у 2013 – на початку 2014-го. Доказ цього – ця Алея.... Такі пам'ятні місця повинні бути по всій країні. Адже не тільки Дніпропетровщина брала і бере участь у цій війні», – зазначив Віктор Пузанов.

Вшановувати пам’ять полеглого в зоні АТО сина Олександра буде приходити на Алею Роза Мартинова.

«Вдячна всім, хто створив таку Алею, – втираючи сльози, сказала мати. – Ворожа куля обірвала його життя у 26 років. Сталося це 12 серпня 2014 року під Мар’їнкою. Хороший був пацан… Разом з товаришами вивозив полонених і потрапив в засідку. Автобус розстріляли – усі хлопці загинули».

Для Євгенії Андрющенко Алея пам’яті стане місцем зустрічі з коханим чоловіком, а для 10-річного Костя – із втраченим батьком.

«Володимир служив у 93-й бригаді. В АТО пробув лише півтора місяці. Та за цей короткий час для хлопців, з якими воював пліч-о-пліч, став і батьком, і старшим братом», – розказала дружина героя.

Не приховує вражень від нового меморіального комплексу посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс.

«Важливо, щоб люди пам'ятали своїх героїв. Думаю, Дніпро втілив важливу ідею, зробивши таку Алею. І мені приємно бути на її відкритті, – наголосив Марюс Януконіс. – Литва підтримує Україну в протистоянні зовнішній агресії. У нас проходять реабілітацію поранені бійці, Україні допомагають наші волонтери, неурядові організації. Литовці будуть солідарними з українцями й надалі».

Правильним та корисним починанням назвав проект команди Валентина Резніченка відомий блогер, головний редактор Інтернет-порталу «Петро і Мазепа» Віктор Трегубов. Насамперед, зазначив він, це потрібно для наших хлопців на передовій – так вони відчувають підтримку співгромадян.

«Це необхідно, правильно – і дозволяє підтримувати людей. Інакше вони почувають себе забутими, нещасними. Я кажу не тільки про родичів загиблих – про бійців загалом. Має бути постійний емоційний зв'язок, воїни мають розуміти - про них пам’ятають, до них проявляють увагу, а їх проблеми важливі», – сказав він.

Блогер нагадав: на аналогічні заходи, приміром, у США та Ізраїлі витрачають величезні кошти.

«Це демонструє нашу цивілізованість у світі, тому що ми не та нація, яка забуває. Не така, яка каже: «А, скільки солдатів по ярах лежить, хто їх там рахує» - як Росія у Другій світовій, та й досі. Тобто у них є окремі пошукові групи, а державі в цілому - начхати. Проекти, подібні до дніпровського, показують: Україна від цього відходить, ми нарешті навчилися правильно оцінювати воїнів, війну як таку. І це добре», – зазначив він.

«Дніпровський проект мені сподобався… Це на голову вище ніж все, що було раніше... Нормально зроблено – для загального стану наших організаційних, культурних можливостей, рівня розвитку. Проект демонструє, що ми дуже сильно ростемо», – додав Віктор Трегубов.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...