App Store Google Play

Не служити радянському міфу, але й не боротися з ним

08.05.2017 17:00
Не служити радянському міфу, але й не боротися з ним

Міф про "велику перемогу", був головним системоутворюючим мифом Радянського союзу.

Свого часу (десь у середині 60-з) він майже остаточно замінив для СРСР його первісний міф - "Мрію про звільнений світ" (7 листопада) і, майже розчавив до 80-х іншій радянський міф - "Про світле майбутне" (12 квітня).

З 1965, СРСР йшов уперед, озираючись назад, і, врешті решт, звернув собі шию.

Тепешня українська боротьба за "альтернативне (европейське) "9 Травня", що святкується 8-го - це те саме віддане служіння тому самому радянському "Міфу-про-велику-перемогу", тільки вже шляхом боротьби з ним.

З точки зору звичайної психології - спроба активно співпереживати подіям 70-річної давнини, з якими у вас не має прямих або асоціативних зв'язків - це ознака доволі важкої психічної хвороби.

Спроба боротися з психічно хворими шляхом піднесення альтернативної хвороби - це вже розлад на розлад, це ще й розлад вторинності.

Україна досі - у пастці епігонства, вічної вторинності, коли головні її міфи пишуться у Москві, або Брюсселі, а єдине, що є нас самостійного (у царині створення Мифу власної історії) - це спроби створення анти-культів.

Навіть, міф "визвольної боротьби", якій, нібито, видається самостійним - є міфом боротьби з міфами Варшави, Берліну, Москви, Стамбулу. А не за Київ.

Для мене Україна стане незалежною від російсько-радянської спадщини, коли і 9-го, і 8-го травня, стрічка буде заповнена кошенятами та шашликами і не буде ні боротьби, ні анти-боротьби.

І ба більше - не буде, Боже збав, ніяких "...державних заходів" з цього приводу.

Хоча я і не проти подивитися пару яких-небуть цікавих досліджень щодо Другої світової.

Сторінка автора

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...