З травня поточного року в Україні остаточно набуває чинності постанова КМУ стосовно проведення оцінювання фізичної підготовленості населення. Українцям пропонують щороку проходити медичні огляди, здавати нормативи та брати участь у спортивних змаганнях, які у подальшому будуть ініціюватися органами місцевого самоврядування. Про це сьогодні, п’ятого травня, на прес-конференції у ІА «Мост-Дніпро» повідомив адвокат Андрій Верба, передає Дніпроград.
«У грудні 2015 року Кабінет міністрів України підписав постанову, якою затвердив порядок проведення щорічного оцінювання фізичної підготовленості населення. Метою такого заходу є здобуття інформації про фізичний стан населення загалом. У постанові зазначається, що робиться це з тією метою, аби сприяти розвитку фізичної культури серед українців, формувати у громадян потребу в руховій активності. З орієнтиром на Європу, щорічно планується проведення спортивних змагань для населення. Взяти участь у таких змаганнях зможе кожен бажаючий, віком від 18 до 60-ти років, однак для цього необхідно буде додатково пройти медичний огляд, відвідати лікаря та отримати "медичний" дозвіл на участь. Окремі категорії населення постанова зобов’язує пройти таку медичну комісію, однак за відмову ні до адміністративної, ні до кримінальної відповідальності особу притягувати не будуть», - говорить адвокат Андрій Верба.
Щорічне оцінювання проводитиметься кожного травня та стане обов’язковим для учнівської та студентської молоді, особового складу Збройних Сил та інших військових формувань, правоохоронних органів, рятувальних та інших спеціальних служб.
Для громадян України, іноземців та осіб без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, воно буде проводитися на добровільних засадах.
Втім сам адвокат сумнівається у доцільності проведення такого оцінювання:
«Справа в тому, що студенти і так здають нормативи за вимогою вишів, працюючі особи кожен рік проходять профогляди, тож, якщо читати поміж рядків, і, звернути увагу у постанові на речення - сприяння формуванню здорового способу життя, патріотизму та національної свідомості населення України, підвищення рівня зацікавленості до служби у Збройних Силах, готовності до захисту Вітчизни, - то з контексту можна зробити такий висновок: закладається підґрунтя для якихось певних подальших дій. Особливо, якщо врахувати, що на сьогодні вже створюється Єдиний реєстр військовослужбовців».
Автор: Анна МОРАШ