App Store Google Play

Криворізькі шахтарі: "Кривбас - це Україна, хто не згоден - той скотина"

04.05.2017 19:30
Криворізькі шахтарі: "Кривбас - це Україна, хто не згоден - той скотина"

Шахтарі чотирьох шахт, які зранку оголосили страйк, відкидають політичну складову протесту.

Гірники проводять збори під землею. До них приєдналися колеги. При цьому шахтарі не припиняють виконувати свою роботу, повідомляє місцевий телеканал "Перший Криворізький".

"Адміністрація намагається пояснити дії протестувальників політичними мотивами, оскільки вважає рівень зарплати і так високим. Погрожує учасникам акції стягненнями, аж до закриття однієї з шахт, звільненням її працівників, відповідно збільшенням зарплати іншим шахтарям. Гірники обурилися заявою керівництва про те, що акція проплачена Росією. Почали скандувати: "Кривбас - це Україна, хто не згоден - той скотина" - йдеться у повідомленні телеканала.

Станом на 19:00 під землею залишаються більше 500 осіб. На шахті «Тернівська» - 190 осіб, «Гвардійська» - 175, «Зоря» - 60, а в забої на «Батьківщині» перебувають 120 гірників. Робітники не збираються підніматися на поверхню найближчим часом.

Нагадаємо, чотири шахти Кривбасу зупинили видобуток через страйк гірників.

Вони почались вранці 4 травня, коли працівники нічних змін на шахтах "Гвардійська", "Родіна", "Тернівська" та частина робітників шахти "Жовтнева" відмовились підніматись на поверхню.

Про це повідомляє голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

Вимагають від керівництва підвищення заробітної плати до рівня 2012 року - $1 тис.

Такі вимоги пояснюють збільшенням тарифів на житлово-комунальні послуги та продукти харчування. Нині гірники на зазначених шахтах отримують в середньому 10 тис. грн, а працівники допоміжних професій – 3 тис. грн.

Усі зазначені шахти входять до структури ПАТ "Криворізький залізорудний комбінат". Це найбільше в Україні підприємство з видобутку залізної руди. Частина комбінату належить компанії "Метінвест" Ріната Ахметова. Інша пов'язана з групою "Приват" Ігоря Коломойського.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...