У Дніпрі незаконно зносять «Будинок працелюбства», що на вулиці Леваневського/ 15. Споруда, збудована 1911 року, наразі вважається архітектурною спадщиною та цікава для істориків. Однак, не зважаючи на вищезгаданий факт, правоохоронні органи на протизаконні дії не реагують. Про це по телефонній лінії Дніпрограду повідомив голова ГО «СІЧ-Дніпро», депутат Чечелівської райради Кирило Дороленко.
«Як депутат я провів власне розслідування і з’ясував: невідома особа викупила земельну ділянку, на якій розташовується Будинок працелюбності. Не маючи жодних законних підстав, вже повністю знесла другий поверх будівлі. Поспілкуватися з власником ділянки мені не вдалося, адже в нього постійно відключений телефон. Я неодноразово направляв депутатські звернення до районної прокуратури, але вже майже пів року чекаю відповіді. Місцева поліція теж зробити нічого не в змозі, стверджує, що даним питанням має займатися саме прокурор. Тому завтра збираюся з особистим візитом до прокуратури. Якщо і надалі не буде ніякої реакції з боку силових структур, за справу візьметься громадськість, організуємо протест», - говорить депутат Кирило Дороленко.
За його словами, Будинок являє собою історичну пам’ятку, та, може бути цікавим для істориків. Немає жодних дозволів на знос споруди, дії власника земельної ділянки мають бути розцінені як порушення закону.
Зазначимо, Будинок працелюбності у 1911 році на ділянці вулиці Керосинної (сучасна Леваневського) звели катеринославські благодійники. Завданням закладу було забезпечити роботою бездомних, колишніх в'язнів, працездатних інвалідів і просто тих, хто залишився без роботи. Зазвичай мова йшла про поклейку паперових пакетів і конвертів, виготовленні паклі зі старих канатів. Бездомним видавали пропуск в нічліжний будинок, де їх годували. На утримання Будинку працелюбності щорічну дотацію давала міська дума.
Автор: Анна МОРАШ