App Store Google Play

У Дніпрі обговорили наслідки політичних репресій в період 20-30-х років

28.04.2017 17:40
У Дніпрі обговорили наслідки політичних репресій в період 20-30-х років

Сьогодні, 24 квітня, у приміщенні Дніпропетровської обласної державної адміністрації відбувся круглий стіл, присвячений наслідкам політичних репресій на Дніпропетровщині в період 20-30-х років 20 століття. Про це повідомляй Дніпроград з місця подій.

У заході взяли участь представники Дніпропетровського товариства політичних в’язнів і репресованих - Микола Білокур, Ольга Зайцева, Марія Засіменко, Олексій Маланчук, студенти та небайдужі мешканці міста, а з вітальним словом до учасників Круглого столу виступив голова організації Іван Дремлюга. 

"Сьогодні на нашому заході присутні справжні герої не тільки нашого регіону, а й всієї країни. Патріотизм - це насамперед любов до своєї країни, Батьківщини, краю, і він виховується на героїчних прикладах. І ми маємо своїх героїв, сьогодні вони серед нас. Ми зобов'язані їх шанувати та пам'ятати", - наголосив Іван Дремлюга.

Історик Вірослав Цюп'як розповів присутнім страшну статистику хвиль репресій в Україні та Дніпропетровщині, також він зазначив, що дніпряни повинні зберегти пам’ять про загиблих жертв політичних репресій.

"Масові політичні репресії кінця 30-х років минулого сторіччя – одна з багатьох трагічних сторінок історії, яка торкнулася україського народу. Сотні відібраних життів людей, оголошених «ворогами народу» антинародним режимом. Точну кількість постраждалих від різних варіацій терору – депортацій, заслань, судів, переслідувань, дискримінацій, страт – не назве жоден історик, настільки вони були величезні. Незважаючи на це, ми повинні зберегти пам’ять про безвинно загиблих українців та представників інших етнічних груп, і не допустити повторення подібних жахів у майбутньому заради миру і благополуччя в нашій державі, в наших сім’ях", - розповів Вірослав Цюп'як.

Учасники заходу також переглянули кінострічку "Невідома Україна", після цього засідання поволі перейшло в теплу розмову, під час якої члени організації поділились власними спогадами багаторічної давності.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...