App Store Google Play

Через п’ять років після вибухів у Дніпрі досі немає вироку суду

28.04.2017 11:40
Через п’ять років після вибухів у Дніпрі досі немає вироку суду

Вчора, 27 квітня, прокуратура Дніпропетровської області підтвердила, що через п’ять років після скоєння вибухів у Дніпрі досі немає вироку суду. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Радіо Свобода.

За інформацією відомства, 2014 року, після того як державне обвинувачення відмовилось від звинувачень щодо двох осіб, які проходили у справі як пособники, – Дмитра Реви і Льва Просвірніна, суд повернув справу до Генеральної прокуратури на дорозслідування. Державне обвинувачення з цією позицію суду не погодилось і оскаржило рішення в апеляційному суді. Після цього кримінальна справа була спрямована на нове судове розслідування.

«Після цього всю доказову базу щодо обвинувачених – Віктора Сукачова і Віталія Федоряка – ми змушені вивчати заново в повному обсязі. Це зараз і відбувається. Наразі судове слідство вже завершується, після цього розпочнуться судові дебати», – зазначили в прокуратури області.

За даними прокуратури, найтяжча зі статей, за якими обвинувачуються підсудні, – стаття 258 Кримінального кодексу України – передбачає покарання строком від 10 до 15 ороків позбавлення волі або довічне ув’язнення.

У коментарі Радіо Свобода адвокат одного з обвинувачених Віктора Сукачова Євген Новоженін зазначив, що наступне засідання у справі відбудеться 11 травня. Влітку, вважає адвокат, вже може бути оголошений вирок.

«Я можу наперед сказати: їх засудять. Незалежно від того, вдалось довести чи ні, їх засудять, питання тільки – на скільки років. Це так довго тягнеться, що всі зацікавлені в тому, щоб була поставлена крапка. Вдумайтесь: 5 років люди очікують вироку. Це недоліки нашої правової системи. У нас, на жаль, так прописано в законодавстві: можна безкінечно тримати людей під вартою, не довівши їхньої провини», – сказав Радіо Свобода Євген Новоженін.

27 квітня 2012 року в Дніпропетровську вздовж центрального проспекту сталося чотири вибухи. Постраждала 31 людина. У червні Генеральна прокуратура заявила про затримання чотирьох чоловіків, підозрюваних у скоєнні вибухів у Дніпропетровську. За офіційною версією, мотив у них був корисливий: чоловіки нібито вимагали 3,5 мільйона доларів від держави. Серед підсудних були політолог Віктор Сукачов і його приятелі Віталій Федоряк, Дмитро Рева, Лев Просвірнін. Їх також звинувачували у скоєнні ще семи терактів у різних містах України.

У лютому 2014 року прокуратура відмовилась від своїх обвинувачень щодо Льва Просвірніна і Дмитра Реви.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...