App Store Google Play

Українські компанії загадково зникають з Єдиного державного реєстру

25.04.2017 09:20
Українські компанії загадково зникають з Єдиного державного реєстру

За останній рік з ЄДР зникло 72 компанії. Кожна з них може бути пов’язана з рейдерством та відмиванням грошей. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній OpenDataBot.

Кожна компанія, що реєструється в Україні, потрапляє до ЄДР (Єдиного державого реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань). Якщо компанію ліквідують - змінюється її статус, але її все ще можна знайти в реєстрі. Однак, за невизначених причин, з ЄДР почали зникати компанії.

Управляючий партнер юридичної компанії "ЮСКУТУМ" Артем Афян зазначив з цього приводу: "Поміж юристів ходять легенди про компанії, що можуть зникнути з реєстру, з 2010 року. Поміж собою називаємо такі компанії “втраченими в міських катакомбах". Ніхто не знає людину, яка може натиснути на кнопку "Delete", але всі чутки вказують на Одесу».

Пан Артем додав, що причиною  цього є складна процедура ліквідації компанії і банкрутства, бо часті податкові перевірки можуть схиляти власника до більш "привабливого" рішення, а також зникнення компанії з реєстра – це ідеальний інструмент рейдера. Через таку компанію виводяться активи, потім оскаржити угоду стає неможливим.

Зазначені махінації можуть робити конвертаційні центри, тому що реєстри податкових накладних не можуть відстежити ланцюжок обов’язків, якщо він починається з компанії, якої не існує.

Одна з останніх компаній, яка зникла з реєстру, – ПП "АНСІ" (підприємство зареєстровано у Дніпропетровській області). Пошук в ЄДР результатів не дає, але в OpenDataBot інформація зберігається.

Про це підприємство майже немає інформації в медіа, але у січні 2017 року підприємство фігурувало у справі про рейдерство, а саме: невстановлені особи шляхом вчинення правочинів з використанням підроблених документів та печатки підприємства, заволоділи майном ПП «АНСІ».

Також, 25 січня 2017 року ПП «АНСІ» отримало в аренду земельну ділянку загальною площею 14 га на 49 років. Власником ПП «АНСІ» виявився Агапов Микола Іванович, який є колишнім депутатом міської ради Дніпра та власником Березинського ринку у Дніпрі.

За Законом України «Про  державну реєстрацію», не має бути двох компаній з однаковою назвою й організаційно-правовою формою, але десятого квітня 2017 року у ПП «АНСІ» з’явилася компанія-двійник.


 

 

Теги: АНСІ, ЄДР, Афян

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...