App Store Google Play

У Дніпропетровській області працюють 17 опорних шкіл

25.04.2017 11:20
У Дніпропетровській області працюють 17 опорних шкіл

У Дніпропетровській області на базі кращих навчальних закладів уже створено 17 опорних шкіл із філіями. Вони допомагають забезпечити доступною якісною освітою дітей із сільської місцевості. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на ДніпроОДА.

«Останні десятиліття кількість учнів у сільських школах неухильно скорочувалася, навчальні заклади слабо укомплектовувалися, а кращі педагоги звільнялися. Саме опорні школи мають вирішити проблему та удосконалити освітній процес. Вони забезпечать якісною освітою дітей, які проживають далеко від міста. Наразі маємо в регіоні 17 опорних шкіл», – зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

Якій саме школі бути опорною, визначають місцева громада, депутати, вчителі та батьки. Навчатися у ній можуть учні середніх та старших класів.

В опорних школах створюють умови для комфортного навчання. У 2016-му почали ремонтувати класи, переоснащувати кабінети хімії, фізики й математики, приводити до ладу бібліотеки, спортзали та їдальні.

Опорні школи реконструюють і зовні. Цього року оновлять фасади, полагодять покрівлю, замінять вікна в навчальних закладах Криничанського, Межівського, Солонянського, Юр’ївського та Петриківського районів.

В опорних школах діти ходять на факультативи та відвідують гуртки.

Учнів із найвіддаленіших районів підвозять на уроки шкільні автобуси. В автопарку – 390 одиниць.

Кожна з опорних шкіл отримує субвенцію з обласного бюджету. За ці кошти купують нові меблі, спортінвентар, устаткування для мультимедійних класів.

На Дніпропетровщині в опорних школах та у філіях навчаються понад 11 тисяч дітей.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...