App Store Google Play

Хворі на гемофілію дніпряни боряться з недугою без ліків

19.04.2017 12:00
Хворі на гемофілію дніпряни боряться з недугою без ліків

Хворі на гемофілію не отримали вчасно препарату. Область замовила ліків на 8 млн грн, однак вже кілька місяців пацієнти обходяться без них. Про це 18 квітня в ІА "Мост-Дніпро" розповіли фахівці, повідомляє Дніпроград з місця подій.

На Дніпропетровщині близько 130 дорослих та 40 дітей хворих на гемофілію. Зазвичай, - це чоловіки, а жінки є носіями недуги. За умови правильного лікуванні люди живуть повноцінно та довго, однак якщо не отримувати препарат вчасно, стан хворих значно погіршиться.

На Дніпропетровщині цього року планують збільшити фінансування, у тому числі для замісної терапії.

Підтримки хворі чекають і від міста: вони вже надіслали листа у міську раду Дніпра, аби там виділили гроші на препарати.

«Ми готували колективне письмо до мера Бориса Філатова для того, щоб коротко вказати на те, що препарату немає і місто має позбавитись від цієї проблеми, до того ж повністю. Якщо не допоможе це , або приватна зустріч, тоді буде йти мова про мітинг біля міської адміністрації», - зазначив Сергій Шемет, голова дніпровського відділення всеукраїнського товариства гемофілії.

Ірина Селіна, спеціаліст з гематології Департаменту охорони здоров’я ОДА, зазначила, що в області лікування дорослих пацієнтів даним препаратом здійснюється з 2008 року, і це суттєво знизило ризики кровотечі.

У 2009 р. область отримала препарату на суму у 2,5 млн грн, а у 2016 р. - приблизно на 8 млн грн. У 2016 р. знову була надіслана заява на таку ж суму грошей, але ліки ще не отримали, і на даний момент в області відсутні.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...