App Store Google Play

Рашастан

15.04.2017 12:00
Рашастан

Рашастан. Russiastan.

Цей термін варто ввести в наукову, медійну і міжнародну практику для означення кримінально-сепаратистських угруповань, анклавів і зон, постійно і системно створюваних Кремлем на території інших держав за допомогою збройної сили, фінансових вливань, політичного тиску, терору та інформаційних воєн з метою зовнішньополітичної експансії, підкорення і поглинання країн-сусідів.

Ці квазідержави і квазіспільноти буферно-плацдарменого типу, які імітують суверенітет, явлюючись в усьому залежними маріонетками Москви, штампуються нею за єдиною шаблонною схемою, починаючи зі створення УСРР проти УНР у грудні 1917 року.

Типовими рашастанами, які спершу служили експорту російського комунізму, були т.зв. Молдавська АРСР у 24-40 роках, Фінська демократична республіка 39-40 рр. на чолі з Куусіненом, а також де-факто всі союзні республіки, котрі імітували "національне самовизначення" для наступних потенційних жертв включення до складу СРСР чи втягнення до соцтабору.

В сучасну добу, коли російський імперіалізм приступив до відкритого "собіранія зємєль" і пропаганди "русскава міра", не обтяжуючи себе прикриттям універсалістськими ідеями світової революції та соціальної справедливості, рашастани активно використовувалися з метою створення локальних національних конфліктів, діючих і потенційних гарячих точок у союзних республіках-локомотивах розвалу Росії-СРСР - для повернення їх назад, у радянсько-російське стійло.

Абхазія, Південна Осетія, Придністров'я та АРК Крим - типові рашастани, підвалини яких були закладені КДБ СРСР, а остаточна реалізація конфліктного потенціалу здійснена вже силами правонаступника - ФСБ РФ.

Рашастан Лугандону є реінкарнацією провальних антиукраїнських проектів царської Новоросії та червоної Донецько-Криворізької республіки, які виявилися нежиттєздатними через істотне переважання українського етнічного елементу в населенні причорноморсько-приозівських степів.

Метастази рашастанів передусім вражають території з численною російською меншиною, поширенням російської мови, історичної міфології та невирішеними міжетнічними конфліктами та соціальними проблемами.

Технологія рашастанів дозволяює імперському центру відкидати власну відповідальність за агресивну зовнішню політику, представляючі конфлікти на сусідніх територіях як громадянські, а свою роль як миротворчу. А крім того - дозволяє скидати зайву пасіонарну напругу усередині метрополії, утилізовуючи і використовуючи антисоціальний, кримінальний та опозиційний елемент в "інтеграційних" проектах Кремля.

Якщо рашастану не судилося швидко виконати свою функцію і бути включеним до складу Імперії, він на тривалий час перетворюється на кримінальний ізолят, сіру зону, через яку реалізуються тіньові бізнесові схеми московського центру - трафік контрабанди, наркотиків, торгівлі людьми. Місцеве населення при цьому стає дешевим демографічним ресурсом для економіки, гібридних збройних сил та колонізації внутрішнього неосвоєного простору РФ.

І ще одне. Рашастан - це не лише геополітичний стан напівперетравленого шматка території та соціуму, це стан колективної психіки, характерний примітивізацією усіх форм реакцій, інтелектуального життя, підвищеним рівнем істерії, фобій та агресії.

Facebook автора

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...