App Store Google Play

Дніпро першим з українських міст запровадив комплексну програму підтримки молодих педагогів

14.04.2017 20:30
Дніпро першим з українських міст запровадив комплексну програму підтримки молодих педагогів

Дніпровська міськрада затвердила п'ятирічну програму «Молодий педагог». 13 квітня, в ході 19-ї чергової сесії, за ініціативу проголосували 38 народних обранців. У рамках програми молоді фахівці, які завершили навчання у педагогічних вишах, отримуватимуть щомісяця муніципальну надбавку до заробітної платні у розмірі 2 тис. грн протягом трьох років. Після закінчення цього терміну проводитимуть зріз знань учнів, у яких викладав педагог, визначатимуть середню оцінку школярів за 3 роки. Якщо результати будуть позитивними, вчитель зможе отримувати надбавку ще 2 роки.

«Ми зробили аналітику за 5 років, вона показала, що кількість вчителів пенсійного та передпенсійного віку у школах міста збільшується, а молодих фахівців стає менше. Наразі їхня кількість становить близько 6%. Робота у школах важка, вона забирає багато сил, емоцій, часу, а зарплатня невелика. Ми хочемо, щоб випускників вишів почала більше цікавити робота у школах, тому заохочуватимемо їх матеріально. Очікуємо, що через п’ять років кількість молодих вчителів становитиме 35%. Але наша мета не тільки збільшити чисельність нових кадрів, а й підвищити якість освіти», – зазначив заступник міського голови Дніпра Олександр Шикуленко.

Посадовець також розповів, що програма «Молодий педагог» почне діяти вже у новому навчальному році.

«Такої програми немає в жодному місті України. Я сподіваюся, що це буде граним прикладом і для інших міст, і для держави. Слід розуміти, що від роботи вчителів залежить майбутнє нашої країни», – додав Олександр Шикуленко.

Крім цього, у мерії заохочуватимуть творчі ініціативи освітян і приділятимуть більше уваги підвищенню фахового рівня педагогів. Щоб зробити професію більш популярною серед молоді, для випускників шкіл проводитимуть заходи з профорієнтації.

Працівниця освітянської галузі Дніпра Марина Мисливська наголошує: така програма стане суттєвою підтримкою для молодих педагогів і допоможе підвищити престиж професії.

«Зарплатня шкільних учителів, коли вони тільки приходять на роботу, – мінімальна. Та молоді педагоги – це, насамперед, молоді сім'ї. І кожен потребує певної платформи для розвитку. Ця програма зможе дати такий суттєвий поштовх і зробити нашу професію конкурентоспроможною», – зазначила пані Мисливська.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...