App Store Google Play

В Україні триває реформування судової системи: хто такі приватні виконавці?

13.04.2017 17:20
В Україні триває реформування судової системи: хто такі приватні виконавці?

В Україні відбулося реформування державної виконавчої служби: з 2017 року розпочалося впровадження інституту приватних виконавців. Про те, хто та на яких умовах уповноважений виконувати рішення суду розповіли сьогодні, 13 квітня, на прес-конференції у ІА «Мост-Дніпро», передає Дніпроград.

«З п'ятого січня 2017 року в Україні почала діяти змішана система примусового виконання судових рішень. Від тепер право виконувати рішення суду отримали не тільки державні, а й приватні виконавці. На сьогоднішній день офіційно ще не обумовлені усі юридичні моменти у даній сфері. Однак, система вже починає працювати: наразі сформовано три групи з осіб, які пройдуть спеціальне навчання та у разі успішної здачі іспиту стануть приватними виконавцями», - говорить заступник начальника Головного територіального управління юстиції з питань державної виконавчої служби Андрій П’ятницький.

За його словами, стати приватним виконавцем можуть тільки громадяни України, які досягли 25-ти річного віку, та, які мають стаж юридичної діяльності не менше двох років. Крім того, обов’язкова вимога – наявність вищої юридичної освіти.

Аби здобути право виконавця судових рішень, необхідно пройти ряд процедур. Для початку - подати документи в Міністерство юстиції України. Потім близько місяця навчатися в інституті при Мін’юсті. Далі, отримавши сертифікат, потенційні приватні виконавці будуть направлені на стажування. Уникнути стажування зможуть лише ті особи, які були держвиконавцями, чи їх помічниками.

Опісля, найголовніше – складання фахового екзамену. Кваліфікований іспит приймають спеціалісти Мін’юсту. У разі успішного складання - особу внесуть до реєстру приватних виконавців.

Заступник начальника Головного територіального управління юстиції з питань державної виконавчої служби Андрій П’ятницький також зазначає, приватні виконавці працюватимуть в рамках того ж законодавства , що й державні, за виключенням декількох обмежень: не зможуть виконувати ті судові рішення, де мова йде про передачу дітей, або ж вирішення справ, де боржником виступає держава, чи то місцеві органи влади. Також в перший рік роботи приватні виконавці не займатимуться справами, у яких фігурують борги розміром більше 20-ти млн грн.

Зауважимо, за новим порядком головним стимулом для приватного виконавця стане його винагорода, яка складатиме 10% від суми стягнення.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...