App Store Google Play

Маски зірвано або Найголосніше гуде порожній баняк

13.04.2017 14:00
Маски зірвано або Найголосніше гуде порожній баняк

Сварки, блокування трибуни і штовханина. Дев’ятнадцята сесія Дніпровської міської ради, розпочата 12 квітня, наробила галасу не тільки в Дніпрі, а й по всій країні. Представники так званої «опозиції», серед яких знайшлося місце обранцям від самих різних партій, згуртувалися навколо керівника фракції «Громадська сила» Загіда Краснова у намаганні, як з’ясувалося, просто заблокувати роботу міської ради, якщо вже не перехопити важелі впливу у міського голови і представників депутатської більшості.

Слід визнати, що «опозиціонери» готувалися до сесії ґрунтовно ще з березня вони почали масовані атаки через пов’язані ЗМІ та соціальні мережі одразу в кількох напрямках: від в.о. заступника міського голови Яніки Мерило, яка нібито не відповідає займаній посаді, до міських парковок, які чи то незаконно працюють чи навпаки незаконно зачинені. Але основним напрямком удару стала посаду секретаря міськради, яку обіймає обраний від «Самопомочі» В’ячеслав Мішалов і яку від початку скликання бачить своєю Краснов. Для «обрання» себе секретарем останній вже влаштовував фарс у стінах одного з виконкомів.

Останній виявився винен в тому, що його батько керує одним з найбільших у країні будівельних підприємств. Коли Дмитро Мішалов вигравав тендер на реконструкцію «Олімпійського» в Києві, це було «чесно», а коли виявився переможцем тендеру на ремонт Центрального мосту в рідному Дніпрі – це «корупція». Ба більше, коли питання виникло, сам В’ячеслав Дмитрович ініціював перевірку стосовно свого конфлікту інтересів за участі прокуратури та НАБУ. Втім, це нікого не зацікавило, а партійні інтригани з із без того непопулярної в Дніпрі через постійні візити львівського сміття «Самопомочі» поспішили відхреститись як від Мішалова-молодшого, так і від керівника фракції, голови бюджетної комісії ДМР Артема Хмельникова. Як з’ясувалося, так звана «партійна комісія» навіть не завітала до Дніпра, а прийняла сторону партійного інтригана Олександра Лигіна, який і був автором звинувачень.

Для створення іміджу «загальної розрухи і бєзпрєдєла» один з палких борців з корупцією – депутат від БПП Дмитро Хозін - навіть виготовив 10 наметів, замовив накладом 150 00 примірників спецвипуск відомої в місті газети і спорядив кількадесят «агітаторів» з погодинною оплатою. За чиї гроші банкет він, щоправда, відповідати категорично відмовився, зауваживши, що «на боротьбу з корупцією нічого не шкода!».

Вочевидь, саме за цим принципом напередодні сесії в соціальні мережі були запущені так звані «менеджери вуличних акцій», більш знані як «скупщики ботви», які запрошували громадян за 150-200 (хто чесніший) гривень на «стихійний мітинг» до міської ради на час проведення сесії. Оскільки організаторів виявилося одразу декілька, то на плакатах в результаті поруч з «долой Мішалова!» можна було помітити й «Геть львівське сміття!»… але на такі дрібниці вже ніхто не звертав уваги, адже головне дійство почалося в самій будівлі.

Як і було домовлено на виконкомі напередодні, питання про недовіру голові бюджетної комісії та секретарю міськради було включене до Порядку денного сесії. Включене, як того вимагає регламент, у порядку надходження – а саме у вигляді пунктів 8.1 та 8.2. Також, на початку сесії міський голова оголосив, що за рішенням партії «Самопоміч» Мішалова і Хмельникова було виключено із фракції. Але «опозиціонерам», налаштованим на скандал за будь-яку ціну, цього виявилося замало. Найодіозніший інцидент, який обурив усіх присутніх, стався під час виконання Державного гімну. Кажуть, коли чортів покропити священною водою, то вони починають скаженіти та нуртувати. Те саме сталося з деякими представниками депутатського корпусу Дніпра. Вже після другого рядку Державного гімну, Катерина Збарська, Дмитро Погрєбов, Загід Краснов попідхватювалися з місць з криками «Ганьба!», а Дмитро Хозін взагалі поперся на сцену, шукаючи, кого б зачепити…

«Найбільше мене вразила поведінка Хозіна під час виконання Гімну України! Я глибоко переконаний, що повага до державних символів є беззаперечною, попри ВСЕ! Нехай є зауваження до керівництва міськради, але три хвилини ніяк не вплинули би на подальші події, а так - це, мінімум, дуже неоднозначний поступок! Чи варто було так робити? Я вважаю, категорично – ні! Історія багатьох країн показова в цьому моменті – символам багатьох великих сьогодні держав по декілька сотні років, й під ними і крали, і грабували, і вбивали, і повставали, і багато чого ще робили! Проте, саме державні символи є тим, що має бути для нас постійним і вічним. Повага до гімну - це святе, це те, що несе в собі повагу і смирення… попри все. Без розвитку цих рис ми ніколи не збудуємо СТАЛОЇ державності, а значить, ми не матимемо майбутнього!», - коментує поведінку хуліганів громадський активіст Сергій Горностаєв.

Як і передбачалося за сценарієм заколотників, робота сесії була заблокована - президію захопили «опозиціонери», їх помічники та невідомі особи. Загід Краснов намагався вирвати мікрофон на столі міського голови та вживав нецензурну лексику з трибуни. В свою чергу, Катерина Збарська вдарила мегафоном непохитного Мішалова та всілась на стіл президії. А пан Хозін взагалі провокував сутичку, намагаючись вдарити або штовхнути усіх, хто траплявся на його шляху, включно з журналістами. Також невідомі відібрали у Філатова картку для голосування. Народні обранці не могли поділити мікрофон на трибуні, вигукували звинувачення в корупції, а згодом перейшли до привітань з днем народження та навіть наважилися палити просто в сесійній залі. Цей балаган супроводжувався штовханиною, лайкою, криками та незрозумілими вимогами.

«Багато цікавих моментів відбулося на сесії, особливо порадувало те, що кілька «консерви» відкрилися і показали свою істину суть, позицію і відношення до своїх виборців. І це добре, бо і у виборців тепер сформується власна позиція до своїх обранців. Умовно кажучи, депутатський корпус поділений на прихильників міського голови і більшості та на його непримирених супровитників. І, якщо до першого табору у виборців накопичилося безліч питань і тони критики, то до персонажів з другого табору питань взагалі немає - для громади це вже відпрацьований матеріал. Колись таким матеріалом стане і діюча влада, але не зараз. Ситуація доволі складна, і я не знаю як буде діяти за таких обставин міський голова», - коментує протистояння в сесійній залі активіст Революції гідності, волонтер Роман Горинін.

Слід віддати йому належне – міський голова вийшов із ситуації з честю. Він вирішив … не сперечатись, дати кожному слово а потім… задовольнив усі вимоги опонентів. Філатов послідовно погодився на всі вимоги, який (щось пішло не за сценарієм) кожен з «опозиційних ватажків» взялися проголошувати навперейми.

- вимагаємо питання про Мішалова і Хмельникова поставити першими в Порядок денний – згоден, але зареєструйтесь!

- і не голосувати бюджет, поки не буде голосування по Мішалову і Хмельникову! – сьогодні можна взагалі не голосувати бюджет, гайда лише дамо дозвіл на Олімпійську базу для інвалідів!

- голосуємо по цих двох і розходимось, ми не знаємо що далі – гаразд, але давайте розпочнемо сесію…

Таким нехитрим чином міський голова вибив опору з-під ніг заколотників, які очікували протистояння і бійки, а отримали задоволення своїх вимог, які об’єктивно не могли, та й не мали наміру підкріпити голосами. Зрозумівши, що зараз можуть зганьбитися по повній – поставити питання на голосування і юридично закріпити факт ДОВІРИ до людей, яких вони вже місяць називають корупціонерами – і вичерпавши причини для саботажу, Погрєбов, Краснов і компанія вирішили «злитися по-маленькому»: так звані «борці з корупцією» просто почали ганебно тікати із сесійної зали. Першим втік якраз ініціатор усієї каші Лигін, якого більше години чекали, аби надати йому слово. Новий «уповноважений представник» Садового за цей час встиг дати кілька коментарів журналістам. Але з’явившись нарешті в сесійній залі й почувши, що його вимоги приймаються, якщо він також зареєструється і дасть почати сесію, Олександр пригадав щось термінове і підтюпцем побіг до виходу.

«Очевидно, що голосів на відсторонення секретаря не було. Отже, сесію планомірно просто зривали. Я досі не можу зрозуміти, чому це робилося так безглуздо? Навіщо було взагалі приходити до зали і здіймати галас? Що цим хотіли показати? З рештою, після перерви міський голова чудово «розкатав» залишки «опозиції». Прийнявши пропозиції «опозиції», запропонувавши до голосування порядок денний, якого прагнули «опозиціонери» міський голова показав неспроможність опозиції проголосувати ті питання, яких вони ніби вимагали!», - коментує політичну неспроможність опонентів Філатова Сергій Горностаєв.

З ним згоден і відомий у місті театральний діяч, музичний керівник Театру КВН ДГУ Євген Гендін.

«Мені одночасно і весело, і соромно. Соромно за Дніпро, але, з іншого боку, не можу сказати, що це почуття у мене зашкалює. Чергова спроба розгойдати ситуацію, на жаль, за участю начебто прогресивної партії «Самопоміч», яка злилася «в єдиному пориві» з реваншистами, що не втратили надію на поверненя до влади в нашому місті. Але, хочу сказати, вони показали, що навіть обгадитися гідно не вміють. Корупціонери Мішалов та Хмельников або не корупціонери - нехай вирішить суд. Немає рішення суду - влаштовувати бузу, називати людей корупціонерами, спекулювати на народній думці, на матриці «погані чиновники, погані депутати - хороший народ», згадувати Майдан ... - це все було ганебно сьогодні розіграно. Схема була абсолютно чітка: вони розуміли, що голосів за відставку Мішалова і Хмельнікова немає. Тому хотіли зірвати сесію і розповісти про те, що «ось, відмовився мер і більшість звільняти корупціонерів». Філатов дуже по-айкідо йшов їм назустріч! А вони кліпали очима розгублено і нічого не розуміли. Ну це ганьба! З чим Філатову, попри його недосконалість, пощастило (а місту - ні) – так це з опозицією. Вона якась така тупа і безпорадна. Хоча і Філатову також, безумовно, потрібна опозиція. Без нормальної опозиції не можна», - прокоментував події в сесійній залі для газети «День» Гендін.

Не поліз за словом у кишеню і міський голова Дніпра Борис Філатов. Коментуючи те, що відбувалося на сесії, він зазначив, що депутати міськради на всю Україну заявили про «свою політичну смерть».

«Сьогодні зірвано всі маски, ми побачили, що так звана гібридна опозиція, до якої входять депутати фракцій «За життя», «Опозиційного блоку», частина «Самопомочі» і перебіжчики з УКРОПу та БПП, фактично поставила життєзабезпечення міста у залежність від своїх політичних амбіцій. У сесійній залі влаштували фарс і балаган. Були провалені питання щодо 40-мільйонних інвестицій у місто - на створення Всеукраїнського реабілітаційно-відновного комплексу для людей з інвалідністю, і Дніпро зганьбився в очах Національного паралімпійського комітету», - переконаний Філатов.

Безумовно, кожний з нас може мати підозру щодо тих чи інших чиновників міста, але тільки компетентні органи мають встановлювати наявність або відсутність корупційних діянь. Влаштовувати дебош та стидовисько, називати людей корупціонерами, спекулювати на народній думці - ганебно та безчесно. Та й страшно подумати, що люди, яким затьмарили очі гроші та політичні ігрища, заради корисливих інтересів можуть скотитися до таких мерзотних вчинків. Невдалій сесії 12 квітня варто подякувати хоча б за те, що поведінка і мотиви окремих політиків і політсил стали наочними і прозорими для простих громадян.

«Для себе я прийняв рішення». – пише Роман Горинін в своєму блозі в соціальній мережі. – «Я не підтримуватиму реванш старих бариг, ні за яких обставин».

Як аргумент, колишній революціонер, волонтер, а віднедавна – водій міського тролейбуса наводить реформу громадського електротранспорту.

«Згадайте часи, коли містом керували лідери так званої опозиції. Скільки нових маршрутів було відкрито або хоча б нових тролейбусів-трамваїв було придбано містом в ті часи? А хто був при владі коли три великих житлових масиви було поступово усунено від електротранспортного сполучення і віддано на поталу приватним перевізникам, маршрутній мафії? Коли демонтували і здали на металобрухт всю контактну мережу - під чиїм керівництвом це все відбувалося? Що в ті періоди було зроблено з метрополітеном?», - нагадує громадський активіст.

Горинін впевнений - місту для ефективного управління необхідна нова команда. Поточний же склад ради слід сприймати як перехідний, хоча в дечому – вже найбільш успішний поміж останніх кількох скликань.

Підсумовуючи події вчорашнього буремного політичного дня у Дніпрі, слід відзначити, що боротьба з корупцією стала топ-темою останніх років. Про неї говорять всі: від простих громадян до тих-таки корупціонерів. А саме гасло не завжди використовується заради заявленої мети, подеколи прикриваючи добрими намірами власні інтереси, що й показала на болючому прикладі ситуація в міській раді Дніпра.

Чи вдалося все ж таки «опозиціонерам» розколоти раду, заблокувати життєдіяльність виконавчих органів та бюджетування комунальних закладів – покажуть вже найближчі пара днів. Продовження розпочатої 19 сесії призначено сьогодні на 15 годину. Якщо ж депутати не зберуться, вже завтра, 14 квітня, їх чекає 20-та, позачергова сесія.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...