App Store Google Play

Правозахисна група "СІЧ" відстоює право АТОвця на пільгову пенсію

13.04.2017 17:40
Правозахисна група "СІЧ" відстоює право АТОвця на пільгову пенсію

Українське законодавство містить чимало актів, якими різною мірою передбачені пільги для учасників бойових дій. Так, нещодавно Президент підписав  Закон, який дозволяє бійцям АТО отримувати пенсію з 50-55 років.  Від цього віку пенсію одержуватимуть військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які брали безпосередню участь в Антитерорестичній операції на Сході. Проте, яка насправді ситуація із пільгами для бійців на прес-конференції у ІА «Мост-Дніпро» розповів юрист ГО «Правозахисна група «СІЧ» Володимир Плетенко, передає Дніпроград з місця подій.

Ще спочатку 2014 року, як тільки атовці почали отримувати статуси учасників бойових дій, збільшилася кількість звернень від військових в Пенсійні фонди на отримання пільгової пенсії.

"Це право мають військовослужбовців, їх пенсійний вік починається в 55 років, якщо у нього є робочий стаж 25 років і статус УБД. На сьогодні у реєстрі звернень до суду на Пенсійний фонд зареєстровано близько 3 тисяч заяв. Це говорить про те, що велика кількість бійців судиться з Пенсійним фондом за своє ж право отримувати кошти від держави. За незрозумілими мотивами Пенсійний фонд просто відмовляє військовослужбовцям на подібні запити", - розповів юрист Володимир Плетенко.

Так, наприклад, в серпні 2015 року Володимира Малажа подав документи на те, щоб отримувати пенсію за віком. Пенсійний фонд йому в цьому відмовив, посилаючись на те, що учасники АТО не є учасниками бойових дій, і права отримувати пенсію нинішні бійці не мають.

"Тоді Володимир Малажа звернувся до нашої громадської організації "СІЧ" і попросив допомоги. Ми склали позов до суду і виграли справу. Судом першої інстанції було винесено рішення зобов'язати повторно розглянути заяву атовця. Звичайно, в повторному розгляді було відмовлено, і виплати так і не нарахували. Ми ще раз звернулися до суду. На другий раз суд вже зобов'язав Пенсійний фонд нарахувати пенсію", - розповів юрист.

Володимир Петленко наголосив, що на підставі Закону про пенсійне забезпечення, Закону України про обов'язкове пенсійне страхування і, нарешті, Закону України про статус ветеранів війни і гарантії соціального захисту, кожен боєць, який зібрав необхідні документи, має державне право на отримання подібної пенсії.

В свою чергу, Пенсійний фонд посилається на рішення від 13 квітня Ради Національної безпеки, про те що на даний момент в країні ведеться антитерористична операція, а не бойові дії, а також на постанови Кабміну, де Україна не вказана як територія на якій ведуться бойові дії.

Тож, через те, що в Україні такий момент, як пільгова пенсія для учасників бойових дій, які несуть службу в зоні АТО, не врегульований, військовослужбовці не можуть скористатися власним правом на виплати. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...