App Store Google Play

Історія вулиці Надії Алєксєєнко - чому саме така назва?

13.04.2017 13:40
Історія вулиці Надії Алєксєєнко - чому саме така назва?

Після декомунізації більшість назв дніпровських вулиць були змінені на нові. Новопроголошені найменування, на жаль, ще не встигли закарбуватися у свідомості містян. З цих причин директор інституту історії Дніпра Олег Репан спільно з Агенцією розвитку Дніпра проводить благодійні акції на територіях міста, під час яких роз’яснює, чому саме так, а не інакше від тепер називаються дніпровські вулиці та проспекти.

Сьогодні, 13 квітня, змогу більше дізнатися про нову назву своєї вулиці отримали жителі колишньої Надієнської, нинішньої вулиці Надії Алєксєєнко. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

«Відбувся процес декомунізації: вулиці Дніпра отримали нові назви, або ж повернули собі старі. Тому виникла ідея розповісти дніпрянам про нові найменування. Як показує практика, люди зацікавлені в таких акціях. Звісно, іноді зустрічаємо спротив населення, однак більшість городян реагують адекватно та з радістю слухають історію нової назви», - говорить директор інституту історії Дніпра Олег Репан.

Проводити такі інформаційні заходи – ідея Олега Репана, історика за фахом. У діяльності його підтримала Агенція розвитку Дніпра.

Сьогодні дніпрянам розповідають про Надію Алєксєєнко – жінку, яка свого часу проводила активну благодійну діяльність у Дніпрі. Зокрема, опікувалася дитячою лікарнею імені Руднєва.

«Пані Надія була дружиною дуже заможного купця Івана Алєксєєнко. Він на початку 20 століття мав цілу мережу магазинів, орієнтованих на торгівлю залізом. До того ж, провів перший телефон у місті. Сама ж Надія опікувалася дитячою лікарнею імені Руднєва, яка до нині функціонує. Саме сюди надходила більшість коштів родини Алєксєєнко. До того ж, сім’я відкрила заклад для літніх жінок, де вони могли спокійно провести свою старість», - пояснює Олег Репан.

Акція розпочалася о 12:00 та триватиме до 16:00. Перехожим роздаватимуть флаєри з детальною інформаціє про родину Алєксєєнко, та інформуватимуть усно.

За словами Олега Репана, в подальшому планується проведення ще низки таких заходів.

Зазначимо, базову довідку про Надію Алєксєєнко підготувала Валентина Лазебник, завідуюча відділом Дніпровського історичного музею.

Нагадаємо, раніше дніпрянам вже розповіли про назви вулиць Січових Стрільців, Воскресенську та проспект Олександра Поля.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...