App Store Google Play

Завтра у Дніпрі розпочнуть створення унікальної картини з бісеру: долучитися можуть усі бажаючі

11.04.2017 13:20
Завтра у Дніпрі розпочнуть створення унікальної картини з бісеру: долучитися можуть усі бажаючі

Завтра, 12 квітня, дніпрян запрошують долучитися до створення унікальної картини, яка буде зроблена із 180 тисяч бісеринок. Під керівництвом майстра бажаючі зможуть опанувати техніку «межівського бісероплетіння». Участь у заході безкоштовна. Про це розповіли сьогодні, 11 квітня, під час прес-конференції у ІА «Мост-Дніпро», передає Дніпроград.

Олександр Костиря – випускник фіз теху ДНУ, народний майстер та поціновувач мистецтва. Проживаючи у невеличкому селищі Межова, що на Дніпропетровщині, чоловік створює унікальні «мозаїки» з бісеру. До роботи залучає і місцевих школярів.

«Будучи за освітою інженером, я розробив таку технологію бісероплетіння, яка дає змогу створити цільну картину високої якості. Цікавинка технології у тому, що усі бісеринки розміщуються одна від одної на відстані 1,7 мм – без похибки, незважаючи на те, що до створення картини можуть долучитися навіть шестирічні дітки», - говорить майстер Олександр Костиря.

За його словами, школярі з Межівського Будинку мистецтв допомагають автору у роботі – нанизують бісеринки у правильній послідовності на лєску, а потім на спеціальному обладнанні з точністю до міліметру картина компонується у одне ціле.

До такого процесу пропонують приєднатися і жителям Дніпра. Починаючи від завтра у Grand Plaza, з 12:00 до 18:00, народний майстер презентуватиме власні роботи, та, залучить громадськість до створення унікальної картини, присвяченої Дню Вишиванки. Три дні , з 12 по 14 квітня включно, містяни матимуть змогу взяти участь у процесі «межівського бісероплетіння». Тематика картини поки що залишається у секреті.

«Завтра закладаємо початок арт-перфомансу, кінцевим результатом якого стане створення картини з двох мільйонів бісеринок. 12 квітня запрошуємо усіх городня під керівництвом майстра створити унікальну картину з бісеру.  Загалом робота триватиме до 18 квітня. У цей день на площі Героїв Майдану усі учасники події зможуть побачити кінцевий результат. Тоді ж вирішиться і подальша доля картини, можливо, її подарують місту», - повідомляє арт-менеджер проекту Анна Сумська.

За її словами, бісер для картини заздалегідь придбаний. Для жителів участь у заході – абсолютно безкоштовна.

Зазначимо, Олександ Костиря разом із школярами з Межової створив повномасштабні копії двох мозаїк Софіївського собору. Замість звичної смальти у роботі використали якісний чеський бісер.

Мрія – автора – створити єдиний храм в Україні, оздоблений «мозаїками» з бісеру.

Робота народного майстра Олександа Костирі, бісер

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...
Почитав тут молодих революціонерів. З кількома навіть поспілкувався особисто по телефону. Суцільний занепад духу. «Всьо пропало! Та що би я та ще раз, та воювать пішов?! Та ні в жисть! В революц...