App Store Google Play

Майже 4 мільйони гривень виділено з обласного бюджету на реконструкцію діорами «Битва за Дніпро»

11.04.2017 18:30
Майже 4 мільйони гривень виділено з обласного бюджету на реконструкцію діорами «Битва за Дніпро»

Замість старого й непрактичного руберойду – сучасний і більш стійкий матеріал. Покрівлю діорами історичного музею ім. Яворницького капітально відремонтують. На це з обласного бюджету виділено майже 4 мільйони гривень. Наразі ведуться підготовчі роботи. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на прес-службу ДніпроОДА.

Діорамі «Битва за Дніпро» – понад 40 років. За цей час – жодної реконструкції. Зрушила проблему з мертвої точки команда ДніпроОДА. 

«У приміщенні відремонтують дах, освіжать полотно та осучаснять експозицію. Такий підхід – вперше за всю історію експозиції. Якою буде діорама в майбутньому, вирішують провідні історики та музейники України. У них – сучасний погляд на події Другої світової», – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Видозміна діорами, яка відображає події 1943 року, – поетапна. Перший крок – капітальний ремонт даху. На це з обласного бюджету виділено майже 4 мільйони гривень.

«Полотно діорами пошкодила вода, яка просочувалася через дірявий дах. Майже 3 тисячі квадратних метрів покрівлі потребують капітального ремонту, – розказала директор історичного музею Надія Капустіна. – Спочатку знімуть старий руберойд і полагодять тріщини. Потім покладуть сучасний матеріал – більш стійкий до вологи та перепадів температури».

Друга фаза реконструкції – експертиза художнього полотна, яку проведуть фахівці національного реставраційного центру.

Третій етап – наповнення діорами новими історичними фактами. На думку істориків, вона була створена з однобічної точки зору радянської пропаганди.

Осучаснять експозицію звукові спецефекти, світлові маркери, фото героїв Другої світової. Хроніку бойових подій передаватиме інтерактивна мапа.

Поради дають історики, краєзнавці та музейники всеукраїнського масштабу. Допомагатимуть втілювати задумки художники, комп’ютерники, дизайнери.

Загальна вартість реконструкції – майже 8 мільйонів гривень.

Діорама «Битва за Дніпро» – одна з найбільших у світі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...