App Store Google Play

Без віз, та не без правил: дніпрянам розповіли як працюватиме безвізовий режим на практиці

11.04.2017 14:40
Без віз, та не без правил: дніпрянам розповіли як працюватиме безвізовий режим на практиці

Сьогодні, 11 квітня, на прес-конференції в ІА "Мост-Дніпро" адвокат Андрій Верба розповів юридичні тонкощі щодо поїздок до Європи після введення безвізового режиму. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Європарламент у четвер, 6 квітня, проголосував за безвіз для України. Проте реально він запрацює тільки влітку. 

"Важливо не забувати, що голосування в Європарламенті - це не кінець процедури. Рішення мають схвалити Комітет постпредів ЄС і Рада Євросоюзу, потім його мають підписати та опублікувати. Реальні строки початку дії безвізу - початок літа", - розповів Андрій Верба.

Адвокат зазначив, що головною умовою є те, що вʼїжджати до ЄС без візи буде дозволено виключно тим, хто має біометричний паспорт.

"Власники "стандартних" паспортів і надалі матимуть право отримати візу у звичайному порядку. Водночас біометричний паспорт для оформлення візи просто не візьмуть і порадять замість цього їхати відразу на кордон", - зазначив фахівець.

Варто знати, що безвіз розповсюджується лише на короткострокові поїздки. Він надає право на перебування в ЄС протягом 90 днів у проміжку 180 днів. Також безвіз не надає права на роботу і навчання в країнах ЄС.

"Збираючись в подорож з собою потрібно мати лише ті документи, які доведуть прикордоннику, що ви не брешете про мету своєї поїздки. Загалом попросити можуть документи, які і так повинні бути з собою. Це бронь готелю або запрошення. Або ж це може бути запрошення для участі у конференції, виставці, лист від ділових партнерів чи щось подібне. Також треба мати з собою страховку та документи, які підтвердять вашу платоспроможність. Але, що важливо, жодних посвідок про рух коштів на рахунку, довідок з місця роботи, виписок з податкової не потрібно", - зазначив Верба.

Зазначимо, дія безвізу розповсюджується на країни, які підписали Шенгенську угоду. Це 22 з 28 країн-членів ЄС. Зокрема, безвізовий режим не діятиме у Великій Британії та Ірландії. Також українці матимуть право їздити до країн, які не є членами ЄС, але до угоди долучились, - Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Швейцарія. Також безвізовий режим розповсюджується на країни ЄС, які не входять у Шенгенську зону, але зобов'язалися підтримувати Шенгенське законодавство - Румунія, Болгарія, Хорватія.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...