App Store Google Play

На Дніпропетровщині висадили перший в країні Родовий сад

09.04.2017 16:00
На Дніпропетровщині висадили перший в країні Родовий сад

Вчора, 9 квітня, у селі Почино-Софіївка, що на Дніпропетровщині висадили перший в Україні сад Родових дерев. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Близько 30 родин взяли участь у заході та посадили десятирічні дуби, тим самим створивши Родовий сад на території свого села. До цього дійства намагався долучитися кожний член сім'ї - хтось копав, хтось фотографував, наймолодші - поливали саджанець, найстарші - встановлювали поруч з деревом табличку на якій закарбована інформація про склад сім'ї та давність роду.

"Дерева висаджені символічно - у формі спіралі, від зародку до безкінечності, тим самим ми показуємо, що життя нескінченне саме завдяки роду. Ми вибрали дуб, тому що це пов'язано із давньою слов'янською традицією. У наших предків дуб був священним деревом і асоціювався із Світовим деревом та людським началом", - розповів організатор дійства Дмитро Синиця.

Мешканці села впевнені, що їх діти та внуки у майбутньому підтримають цю ідею та будуть берегти, прибирати на шанувати новоспечений Сад.

"Я в захваті від такої ініціативи. Сьогодні - це маленький саджанець, а за двісті років - велике крислате дерево, яке об'єднало людей по крові крізь століття. Сподіваюся мої внуки та правнуки приходитимуть до дуба та згадуватимуть свою бабцю та дідуся, а ми, в свою чергу, будемо це відчувати", - поділилася враженнями 80-річна бабуся Настя.

Після колективної висадки дерев жителі Почино-Софіївки однією великою сім'єю згадували своїх предків та пригощалися кашою, зробленою на вогнищі, варениками, пиріжками та чаєм.

Теги: сад, рід, сім'я

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...