App Store Google Play

На Дніпропетровщині висадили перший в країні Родовий сад

09.04.2017 16:00
На Дніпропетровщині висадили перший в країні Родовий сад

Вчора, 9 квітня, у селі Почино-Софіївка, що на Дніпропетровщині висадили перший в Україні сад Родових дерев. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Близько 30 родин взяли участь у заході та посадили десятирічні дуби, тим самим створивши Родовий сад на території свого села. До цього дійства намагався долучитися кожний член сім'ї - хтось копав, хтось фотографував, наймолодші - поливали саджанець, найстарші - встановлювали поруч з деревом табличку на якій закарбована інформація про склад сім'ї та давність роду.

"Дерева висаджені символічно - у формі спіралі, від зародку до безкінечності, тим самим ми показуємо, що життя нескінченне саме завдяки роду. Ми вибрали дуб, тому що це пов'язано із давньою слов'янською традицією. У наших предків дуб був священним деревом і асоціювався із Світовим деревом та людським началом", - розповів організатор дійства Дмитро Синиця.

Мешканці села впевнені, що їх діти та внуки у майбутньому підтримають цю ідею та будуть берегти, прибирати на шанувати новоспечений Сад.

"Я в захваті від такої ініціативи. Сьогодні - це маленький саджанець, а за двісті років - велике крислате дерево, яке об'єднало людей по крові крізь століття. Сподіваюся мої внуки та правнуки приходитимуть до дуба та згадуватимуть свою бабцю та дідуся, а ми, в свою чергу, будемо це відчувати", - поділилася враженнями 80-річна бабуся Настя.

Після колективної висадки дерев жителі Почино-Софіївки однією великою сім'єю згадували своїх предків та пригощалися кашою, зробленою на вогнищі, варениками, пиріжками та чаєм.

Теги: сад, рід, сім'я

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...