App Store Google Play

На Дніпропетровщині висадили перший в країні Родовий сад

09.04.2017 16:00
На Дніпропетровщині висадили перший в країні Родовий сад

Вчора, 9 квітня, у селі Почино-Софіївка, що на Дніпропетровщині висадили перший в Україні сад Родових дерев. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Близько 30 родин взяли участь у заході та посадили десятирічні дуби, тим самим створивши Родовий сад на території свого села. До цього дійства намагався долучитися кожний член сім'ї - хтось копав, хтось фотографував, наймолодші - поливали саджанець, найстарші - встановлювали поруч з деревом табличку на якій закарбована інформація про склад сім'ї та давність роду.

"Дерева висаджені символічно - у формі спіралі, від зародку до безкінечності, тим самим ми показуємо, що життя нескінченне саме завдяки роду. Ми вибрали дуб, тому що це пов'язано із давньою слов'янською традицією. У наших предків дуб був священним деревом і асоціювався із Світовим деревом та людським началом", - розповів організатор дійства Дмитро Синиця.

Мешканці села впевнені, що їх діти та внуки у майбутньому підтримають цю ідею та будуть берегти, прибирати на шанувати новоспечений Сад.

"Я в захваті від такої ініціативи. Сьогодні - це маленький саджанець, а за двісті років - велике крислате дерево, яке об'єднало людей по крові крізь століття. Сподіваюся мої внуки та правнуки приходитимуть до дуба та згадуватимуть свою бабцю та дідуся, а ми, в свою чергу, будемо це відчувати", - поділилася враженнями 80-річна бабуся Настя.

Після колективної висадки дерев жителі Почино-Софіївки однією великою сім'єю згадували своїх предків та пригощалися кашою, зробленою на вогнищі, варениками, пиріжками та чаєм.

Теги: сад, рід, сім'я

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...