App Store Google Play

Скандал всередині "Самопомочі" схожий на партійну репресивну розправу в дусі 30-х років, - Артем Хмельников

08.04.2017 15:00
Скандал всередині "Самопомочі" схожий на партійну репресивну розправу в дусі 30-х років, - Артем Хмельников

1 квітня секретарю Дніпровської міської ради та члену фракції «Самопоміч» В'ячеславу Мішалову та голові фракції «Самопоміч», голові бюджетної комісії Дніпровської міської ради Артему Хмельникову партійна виконавча комісія рекомендувала добровільно скласти депутатські мандати. Причина - поширена в деяких ЗМІ інформація про можливі корупційні дії Мішалова та нібито бездіяльність в такій ситуації Хмельникова. 

Тож Артем Хмельников в ексклюзивному інтерв’ю для Дніпрограду розповів подробиці резонансного внутрішньопартійного скандалу, який набув чималого розголосу.

Артеме, розкажіть будь ласка в чому суть міжпартійного конфлікту «Об’єднання «Самопоміч»? Чому взагалі здійнявся галас?

Всередині дніпровської фракції «Об’єднання «Самопоміч» стався конфлікт. Він був пов’язаний з тим, що в мене були певні застереження щодо керівника обласної організації пана Лигіна. На мою думку, Олександр Лигін боявся і робив все, аби не звітувати перед партійними осередками про свою діяльність, адже вона полягала лише в особистих корисливих цілях Лигіна. Тоді я особисто ініціював створення комісії з питань проведення перевірки щодо наявності політичної та економічної корупції в діяльності усіх членів партії, в тому числі і себе. Ця пропозиція була запропонована під час засідання виконавчого комітету 10 листопада 2016 року, за яку проголосували усі присутні, ініціатива була занесена до протоколу.

19 лютого 2017 року за рішенням центрального офісу відбулись партійні збори, які фігурують у матеріалах розгляду робочої групи, на яких було звільнено Лигіна з посади Голови Дніпропетровської обласної організації «Об’єднання «Самопоміч». Тоді Олександр Лигін, певно, звернувся з незгодою до Центрального офісу. Для перевірки була призначена робоча група, яка нібито вивчала питання усіх звинувачень, котрі з’явилися у засобах масової інформації. Я в свою чергу взяв участь у діяльності робочої групи, тобто дав пояснення ситуації, і після цього було прийнято рішення нібито про мою бездіяльність як керівника міської організації та голови бюджетної комісії у вивченні тих скандальних питань, які пов’язані з секретарем міської ради.

Тобто ви остаточно не погоджуєтеся з висновками робочої групи?

Так, я вважаю, що у висновках робочої групи немає жодного аргументу, який би доводив мою бездіяльність.  Вони необґрунтовані, більш того вони скоріше схожі на партійну розправу в дусі 30-х років. Жодними своїми діями я не завдавав репутаційних ризиків та шкоди партії. Я завжди намагався відповідати у своїй діяльності  принципам та ідеології «Смопомочі», і планую це робити й надалі. Не розумію у чому полягає моя «бездіяльність». У тому, що я особисто ініціював у партії перевірку, або в тому, що я один з депутатів міської ради, який підготував найбільшу кількість проектів рішень за 2016 рік, які були прийняті радою? Більш того, я є співавтором прийнятого Дніпровською міською радою проекту рішення по запровадженню системи «ProZorro». Я всіма своїми діями створюю умови, щоб процедури публічних закупівель були саме прозорі. Завжди проводив засідання комісії з питань бюджету, фінансів та місцевого самоврядування таким чином, щоб обговорення головного фінансового документу міста було відкритим та з залученням громадськості та ЗМІ.

Яким чином відбувалася перевірка членів фракції робочою групою? Чи завітала комісія до Дніпра?

Ні, і мені прикро, що партійні органи навіть не намагалися розібратися у ситуації, яка склалася у Дніпрі, й звинуватили мене у бездіяльності, при цьому не спираючись на фактаж, докази чи аргументи. Тим самим вони стали заручниками нечесних маніпуляційних інтриг, які віднедавна плетуться всередині фракції. Для того, щоб вивчити, що відбувається в міській раді, які завдання ставлять політичні сили  перед собою, зрозуміти ситуацію з середини треба хоча б сюди приїхати

На вашу думку чи загрожують ці події коаліції в міськраді?

Безумовно, адже більшість в міській раді визначається розривом лише у декілька голосів. Останнім часом мені задавалися питання, на кшталт, чи має сенс перебування фракції «Самопоміч» у більшості, чи має сенс моє перебування на посаді голови бюджетної комісії? На що я дав чіткі пояснення: це має сенс, оскільки, якщо ми будемо в опозиції до міського голови, то це буде більше деструктивна ситуація в тих умовах, в яких міська влада функціонує. І я, як голова фракції, наполіг на тому, що ми маємо залишатися у більшості і працювати на благо міста та виборців.  Адже в Дніпрі склалася чітка картинка – є сили, які намагаються дестабілізувати ситуацію в міській раді, для того, щоб вона була недієздатна та не працювала. А є сили, які намагаються консолідуватися навколо розвитку міста, навколо ухвалення реформ. Так, безумовно в міській раді є певні проблеми з функціонуванням певних органів, але депутати намагаються покращити цю систему своєю роботою та принциповою позицією. І саме такими кроками ми зможемо зробити владу дійсно ефективною.

На Вашу думку, наскільки можливе відкликання вас як депутата з посади у міській раді?

Для мене партія це не організація, яка визначає депутатів, для мене виборці визначають, хто має представляти їх інтереси в міській раді. Як на мене відкликання – це інсинуація. Навіть у законі написано, що відкликання відбувається за народною ініціативою. Тобто це має бути не штучно створено та організовано партією, а саме виборці мають це зробити. Якщо народна думка вважає, що в моїй діяльності є порушення, які чітко передбачені законом, тоді давайте влаштуємо збори, в яких я із задоволенням візьму участь і вислухаю позицію виборців.

Чи буде переобраний секретар міскради?

Сподіваюся, що у депутатів вистачить мудрості зрозуміти, що немає жодних доказів на сьогодні щодо корупційних дій секретаря. Кожен з нас може мати підозру щодо цього, але тільки компетентні органи мають встановлювати наявність або відсутність корупційних діянь. Щодо депутатських комісій, щодо депутатів міської ради, я вважаю, що депутати повинні або створити відповідні тимчасові слідчі комісії, або звернутися до НАБУ або прокуратури, які вповноважені встановити причетність безпосередньо секретаря міської ради до цих зловживань. Саме тому, під час роботи комісії, я наполягав на юридичних підставах. Є політична відповідальність, але її ми несемо перед виборцями, а не перед партією, партія – організація, яка дає майданчик людям увійти до складу тої чи іншої ради та ухвалювати відповідні рішення.

Чи маєте ви конкретні плани спрямовані на вирішення цього конфлікту?

Я звернувся до голови партії Андрія Садового у публічній площині з вимогою втрутитися в цю ситуацію. Якщо нічого не зміниться, тоді нам з цією партією у різні боки. Своїм принципам я не зраджу, а от брати участь у репресивних заколотах не збираюсь.

На вашу думку, чи повпливає ця резонансна ситуація на реалізацію такого великого проекту як "Бюджет участі"?

Я сподіваюся, що ні. Тому що "Бюджет участі" прийнятий, він працює, і зараз проходить конкурсний відбір. І я дуже хочу, аби жоден скандал не вплинув на ті реформи, які ми провадимо. Насамперед це "Бюджет участі", впровадження "ProZorro" та програми для ОСББ. Ті речі, які втілювала наша фракція, мають залишитися і працювати.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...