App Store Google Play

Під загрозою руйнування: Яворницького 41 створює небезпеку для жителів будинку

08.04.2017 09:45
Під загрозою руйнування: Яворницького 41 створює небезпеку для жителів будинку

Мешканці будинку по проспекту Дмитра Яворницького, 41 б'ють на сполох: місяць тому вони стали помічати тріщини в будинку, а несуча стіна одного з під’їздів відхилилася більш ніж на півметра і загрожує комунікаціям. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Громадське ТБ Дніпро.

«Два будинки в напівзруйнованому стані почали складатись і потягнули за собою наш житловий будинок, що стоїть поруч», — говорить мешканець будинку по вул. Яворницького, 41 Олександр Винокуров.

«Сусідній будинок стояв зруйнований більше ніж двадцять років. Було неприємно з естетичного боку, але ж після цієї зими у нас з’явились тріщини, які збільшуються на очах», — додає Вікторія Малиновська. 

Мешканці будинку дослідили ситуацію і з’ясували, що під будинком були забиті колектори, навколо дому і в підвалі стоїть вода. У під’їзді, який примикає до одного з напівзруйнованих будинків, ситуація найгірша: деформація стін помітна неозброєним оком. Представники фірми-власника земельної ділянки змушені були перенести вхідні двері.

«Ми написали листи в усі можливі інстанції: і міському голові, і до Соборного району, повідомили прокуратуру і Державну службу надзвичайних ситуацій. За законом нам мають дати відповідь за 10-30 днів. Але ситуація потребує негайного реагування», — коментує голова ініціативної групи мешканців будинку по вул. Яворницького, 41 Володимир Поліщук.

Директор департаменту житлового господарства Владислав Грицай прокоментував ситуацію: «Напівзруйновані будинки — це приватна власність. Враховуючи, що будинки розташовані в історичній частині міста, напевно, так довго йде оформлення документів на будівництво на цьому місті».

Представники фірми-власника будівель, що прийшли під час спілкування мешканців дому з пресою, підтвердили, що в системі каналізації був прорив, і це підмивало фундаменти будинків, але зараз він ліквідований, і воду викачають. Протягом місяця буде проведено реконструкцію будівель. Довге оформлення документів на будівництво пояснюють процесами декомунізації: «Фірма-власник мала називалася «Карл Маркс», а тепер ми змінили документи на нову назву «Яворницький», тому процес затягується. Ми не можемо почати роботи», — коментує керівник ТОВ «Яворницький» Віктор Кобець.

Як повідомляє сайт Міністерства юстиції, одним із засновників ТОВ «Яворницький» є компанія «Травон Венчерс ЛТД», зареєстрована на Британських Вірґінських островах, а одним із кінцевих бенефеціарів є Сергій Касьянов, голова Дніпропетровської державної облдержадмінстрації у 2005 році.

}

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...