App Store Google Play

У Дніпрі активісти навчалися на тренінгу з організаційного розвитку

07.04.2017 15:20
У Дніпрі активісти навчалися на тренінгу з організаційного розвитку

Більше 20 представників громадських організацій Східної України приїхали до Дніпра для участі у тренінгу «Основи організаційного розвитку громадських та благодійних організацій», який було проведено в рамках навчальної програми «6 Школа позитивних змін» громадської організації Центр «Тамариск». Навчитися основам організаційної діяльності приїхали активісти з Підгороднього, Жовтих Вод, Запоріжжя, Луганська, Макіївки, Авдіївки тощо. Більшість - переселенці із зони АТО.

«Внутрішньо переміщені особи активно об'єднуються в організації для спільного вирішення проблем та відстоювання своїх прав. Це один з найбільш швидко зростаючих сегментів «третього сектора». Але їм часто не вистачає як знань, так і досвіду для успішного старту. Наші тренінги покликані заповнити цю прогалину», - говорить директор ГО« Центр підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» Тетяна Карельська.

Втім, спектр структур, представники яких приїхали на дводенний тренінг, був досить широкий - від благодійних фондів до ВІЛ-сервісних організацій, від об'єднання все тих же переселенців до молодіжних ГО. І всім їм, після знайомства один з одним, пропонувалося об'єднатися в команди, і спільно обговорювати питання, актуальні для кожної організації, незалежно від її спрямованості. Наприклад, обговорити тему внутрішнього розвитку організації, або взаємодії із зовнішнім оточенням. По кожній з цих тем між учасниками розгорталися неабиякі дискусії. Чи можуть чиновники розглядатися в якості партнерів? Які існують способи взаємодії з органами влади? Чи можна відступати від раніше запланованого напрямку своєї діяльності заради отримання гранту? На ці, та багато інших питань громадські активісти мали різні, часто - діаметрально протилежні відповіді. І свою думку, в ході дискусії, інколи міняли. Нехай не кардинально, але міняли.

«Найчастіше громадські активісти до організаційного розвитку та розробки стратегії відносяться досить формально. Пишуть і приймають відповідні документи лише для дотримання обов'язкової умови отримання гранту від донора. Для «галочки». Мета нашого тренінгу - дати їм зрозуміти, що розробка стратегії, самонавчання і правильне вибудовування оргструктури важливо, перш за все, для них самих. Це запорука успішної діяльності організації», - каже тренер «Школи позитивних змін» Наталія Стаднічук.

За два дні учасники отримали практичні знання та навички з організаційного розвитку громадських і благодійних об'єднань, дізналися, як проводити самооцінку і планувати розвиток своїх організацій. Ознайомилися з прикладами ефективних підходів до управління, а також з існуючими джерелами фінансування ГО.

Даний курс «Школи позитивних змін» - шостий за весь час існування проекту. Учасники Школи - члени громадських організацій, які делегують їх на тренінги (одних і тих же або кожен раз нових - вирішують самі ГО). В рамках нинішнього курсу запланований ще один тренінг.

У вересні відбудеться новий, сьомий набір.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...