App Store Google Play

17 мільйонів гривень виділили Дніпропетровщині на впровадження інклюзивної освіти

07.04.2017 12:00
17 мільйонів гривень виділили Дніпропетровщині на впровадження інклюзивної освіти

Якісне навчання для дітей з особливими потребами. Дніпропетровщині виділили 17 мільйонів гривень на розвиток інклюзивної освіти. Це кошти із державного бюджету. Вони підуть на оплату роботи педагогів, облаштування класів та придбання підручників. Про це розповіли під час прес-конференції у ДніпроОДА.

«Діти з особливими потребами мають право на якісну освіту. Є три форми навчання для такої малечі: спеціальна, індивідуальна та інклюзивна. Остання зараз активно впроваджується в Україні. Інклюзив дозволяє особливим дітям отримати якісну освіту та соціалізуватися», - розповіла начальник відділу дошкільної освіти та соціального захисту департаменту освіти та науки ДніпроОДА Олена Ісаєва.

Діти з особливими потребами будуть навчатися у звичайних класах. З ними окрім вчителя за спеціальною програмою працюватиме асистент вчителя.

«Ми займаємося підготовкою асистентів вчителя. Для цього залучили фахівців із Бостону, які проводять тренінги і діляться своїм досвідом із нашими педагогами», - розповіла керівник товариства допомоги дітям з аутизмом «Особливе дитинство» Світлана Мігульова.

Послуги асистентів, спеціальні підручники, розвиваючі ігри сплатить держава. На це виділили 17 мільйонів гривень.

«В найближчих планах й відкриття у школах 50 медіатек. Це сучасні бібліотеки, зручні для дітей з особливими потребами. На них з обласного бюджету планують виділити 20 мільйонів гривень», - сказала радник голови ДніпроОДА Ірина Грицай.

Щоб оформити дитину до бажаного навчального закладу, батькам треба написати заяву. Краще зробити це наприкінці цього навчального року. Так школи встигнуть підготувати умови для особливої дитини.

На Дніпропетровщині впроваджувати інклюзивну освіту почали 5 років тому. Зараз в області працює 104 школи і 210 класів. В них навчаються 276 дітей.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...