App Store Google Play

На Алею пам’яті переносять плити з іменами полеглих бійців АТО (ФОТО)

06.04.2017 19:00
На Алею пам’яті переносять плити з іменами полеглих бійців АТО (ФОТО)

Від пам’ятного каменя біля ДніпроОДА – на нову Алею пам’яті. Плити, на яких закарбовані імена полеглих АТОвців, переносять. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на ДніпроОДА.

«Алею пам'яті реконструюють. Який вигляд вона матиме, вирішували люди. Дослухалися до думок АТОвців, родичів загиблих, громадськості. На Алеї монтують стели з підсвіткою. На них – світлини з АТО, імена й фото полеглих хлопців. Алея пам’яті гармонійно впишеться в інтер’єр Дніпра. Прагнемо, щоб ця архітектурна композиція й крізь століття нагадувала про мешканців Дніпропетровщини, які віддали життя в боротьбі за незалежність України», – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Один з етапів реконструкції – перенос плит з іменами полеглих бійців.

«Їх перемістять від каменя в центр нового меморіального комплексу. Ці плити омиті слізьми матерів, вони ввібрали енергетику колін, які приклонялися перед ними. Як і обіцяли, ці плити займуть центральне місце на новій Алеї пам’яті», – підкреслив радник голови ДніпроОДА Іван Начовний.

Усього – 20 плит. На них – імена полеглих в зоні АТО бійців 20-го та 39-го батальйонів, полку Дніпро-1, 74 розвідбату, 93-ї та 25-ї бригад. 

З3-річним загинув старший солдат Василь Ярославцев. Пішов в АТО тихцем, аби мати не дізналася. Таємниця розкрилася, коли із зони АТО прийшла похоронка.

«Я й досі не вірю. В липні буде три роки, як немає в живих мого синочка. Та я все одно чекаю, що переступить поріг батьківського дому, – втирає сльози мати Альбіна Ярославцева. – Вража куля наздогнала Василя, коли він рятував пораненого товариша. Він загинув як герой».

«Не всіх бійців знав особисто, але кожний з них має право називатися героєм. Хлопці з різних підрозділів, є добровольці. Пам’ять про них має зберігатися в одному місці. Поки ми пам’ятаємо про наших героїв – вони для нас живі», – вважає начальник групи військово-цивільного співробітництва 93-ї бригади Ігор Ушаков.

Спочатку плити реконструюють, потім змонтують на Алеї.

«Плити й камінь мають бути на Алеї пам’яті. Вони увібрали сльози і горе матерів, – каже громадська активіста Тамара Мудрак. – Історичну пам’ять маємо якомога скоріше закарбувати. Історія сумна, але її вже не можна переписати чи перегорнути. Новий меморіал формуватиме свідомість українців».

Перенесення гранітних плит благословила церква.

«Ці плити – не просто шматок граніту, це наша історія, пам’ять. Коли встановлювали їх, служили заупокійну службу, окроплювали свяченою водою. Перші плити з’явилися до річниці загибелі ІЛ-76. Розуміли, що це тимчасове місце. Прагнули започаткувати масштабний меморіал. І ось його зводить ДніпроОДА. Церква не проти переносу плит на нову Алею пам’яті», – наголосив протоієрей УПЦ КП Дмитро Поворотній.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...