App Store Google Play

Вуличну експозицію Музею АТО поповнить новий експонат - броньований джип

05.04.2017 12:40
Вуличну експозицію Музею АТО поповнить новий експонат - броньований джип

Із донбаських шляхів – на виставку. На вуличній експозиції Музею АТО з’явиться новий експонат. Передаватиме енергетику війни на Сході України броньований Land Rover Discovery. Три роки поспіль машина долала бездоріжжя Донбасу, евакуювала поранених, рятувала бійців. Усі, хто сидів за її кермом, кажуть: вона неймовірно живуча.

«Дніпропетровщина однією з перших стала на захист Вітчизни. Заради миру не шкодували життя військові, добровольці, волонтери, медики. Кожному патріоту присвячений перший в Україні Музей АТО. На вуличній та внутрішній експозиціях – понад 5 тисяч рідкісних експонатів. Музей постійно поповнюється», – підкреслив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

На експозиції просто неба займе місце броньований Land Rover Discovery. Автівка відправилася в зону АТО у 2014-му. Бойове хрещенням пройшла поблизу Донецького летовища та Пєсок.

«Машину передали на «передок» волонтери «Народного тилу». Зовні вона зовсім не схожа на танк, але на фронті довела: може дати йому фору», – розказав радник голови ДніпроОДА Іван Начовний. – Автівка пережила декілька бойових зіткнень. Сьогодні вона не підлягає ремонту – її пригнали на покій».

На машині їздили бійці, волонтери, медики, військові журналісти. Вона вивозила з-під обстрілів поранених.

«Машина дуже живуча. Коли виїздили із Пєсок, двигун на ладан дихав. Проте автівка протягнула ще 40 кілометрів, – згадує військовий журналіст Олесь Кромпляс. – На фронті я недовго їздив за кермом цього авто. Але це пам’ять на все життя. Коли побачу машину знову, не втримаюся – обніму й розплачуся».

Це не остання машина з передової для виставки, упевнений один із зачинателів Музею АТО Юрій Фанигін. Не виключає, що під бойові авто знадобиться окремий майданчик.

«Там можна буде зібрати десятки безцінних авто-експонатів. Кожен – зі своєю унікально історією, – говорить Юрій Фанигін. – Машини – це зв’язок між миром та війною. Залізні коні увічнюють пам’ять героїв сучасності».

Перший в Україні Музей АТО відкрила ДніпроОДА. Вулична експозиція з‘явилася у травні 2016-го, внутрішня – у січні 2017-го. Вони розповідають про подвиг мешканців області, які захищали східні кордони країни. Над створенням Музею працювали волонтери, АТОвці, історики, музейники, художники, дизайнери. Відвідати його можуть всі бажаючі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...