App Store Google Play

У дніпровських тюрьмах ув'язнені потерпають від неналежного медлікування

04.04.2017 15:20
У дніпровських тюрьмах ув'язнені потерпають від неналежного медлікування

Відтепер у Дніпрі існує організація, яка захищає права ув’язнених та слідкує за належним до них ставленням у місцях позбавлення волі. Про це повідомили сьогодні, четвертого квітня, на прес-конференції у ІА «Мост-Дніпро», передає Дніпроград.

«ГО «Правозахисна група «Січ» у січні 2017 року увійшла до складу громадської організації «Проти тортур», яка в свою чергу являє коаліцію 12-ти правозахисних об’єднань України. Члени цієї коаліції здійснюють нагляд за місцями позбавлення волі, та слідкують за дотриманням конвенцій ООН щодо запобігання катувань. Наша діяльність реалізувалася у моніторингових візитах до закладів відбуття покарань (ред.-в’язниць). За пару місяців ми здійснили п’ять візитів до Дніпропетровської та Запорізької областей. Говорили з ув’язненими, які хворіють на туберкульоз, з ув’язненими на довічно, злочинцями-інвалідами», - інформує директор ГО «Січ» Дмитро Рева.

За його словами, наразі у місцях позбавлення волі в Україні складається ганебна ситуація у сфері надання медичної допомоги. Медзаклади, які діють на територіях СІЗО, не здатні з ряду об’єктивних причин надавати якісні медичні послуги ув’язненим.

«Більша частина скарг, які надходять до нас від арештованих, пов’язані з неналежним лікуванням. По-перше, робота працівників пенітенціарних установ дуже мало оплачується, тому набрати лікарів високої кваліфікації неможливо. Зазвичай, у місцях позбавлення волі немає хірургів, фтизіатрів, стоматологів. Замість необхідних операцій заарештованому проводять легке хірургічне втручання, яке насправді не гарантує людині повного одужання. Постійно втрачаються амбулаторні картки. Ці проблеми носять системний характер, тому ми рекомендуємо владі сфокусуватися на їх вирішенні», - говорить Дмитро Рева.

Діяльність ГО «Січ» підтримують також незалежні експерти-медики, зокрема хірурги, терапевти, інфекціоністи, які допомагають встановити медичний стан хворого ув’язненого. У разі виявлення факту порушення процесу надання медичної допомоги арештанту, справа передається у правоохоронні органи.

«Як показує практика, - зауважує директор ГО «Січ», - після того, як справа виноситься на загал, ув’язненому одразу ж надають кваліфіковану медичну допомогу».

Зазначимо, за планом Міністерства юстиції України, планується скорочення близько 20-ти закладів позбавлення волі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...