App Store Google Play

Після скандалу з е-деклараціями керівництво НАЗК має подати у відставку, - Яніка Мерило

04.04.2017 11:00
Після скандалу з е-деклараціями керівництво НАЗК має подати у відставку, - Яніка Мерило

Фахівець з електронного урядування , в.о. заступника міського голови Дніпра Яніка Мерило вважає, що помилка в програму електронного декларування була закладена ще на першому етапі — її побудови. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Газету "День".

«Завжди можна зробити і нормальне рішення, яке працює, і таке, щодо якого зразу зрозуміло, що воно не працюватиме при певному навантаженні, на маленьких серверах тощо. Тобто фахівці мали передбачати проблеми, які можуть виникнути, — розповіла пані Яніка в інтерв’ю «Дню». — І потім усе пішло не туди. Мабуть, ніхто не бачив технічного завдання, під що це писалося. Якщо поставити завдання зробити дуже велику систему, вони так і зроблять. Якщо сказано, що треба щоб навантаження витримувало десять тисяч тощо, вони зроблять по-іншому. Тобто ТЗ — ключове слово».

«А потім навколо цього було стільки всілякого блефу: мовляв, зробили зауваження, щось поправили, переробили... Тобто тут ще питання не стільки технічне, як усієї комунікації, щодо якої, як в анекдоті, «а осадок остался». Найгірше, що всі блефували: і НАЗК, і ДП «Українські спеціальні системи», якому передали програму, і «Міранда». Мені здається, що навіть за таку публічну брехню вже треба карати, не тільки за наслідки. Адже треба відповідати за те, що ви кажете. Тим паче, якщо кажете не зовсім правду», — вважає Яніка Мерило.

Експертка говорить, що важко, не володіючи інформацією про побудову системи е-декларування, прогнозувати, чи реально її швидко поліпшити.

«Я не зовсім упевнена, що її можна допрацювати, якщо одразу була закладене не та архітектура. У нас, наприклад, так сталося із реєстрами Мін’юсту, і сьогодні вони не витримують навантаження, тобто весь час «висять». Ти можеш перенести їх на інші сервери, але це вже нічого не змінить. Тому я вважаю, що з програмою е-декларування не так усе просто, бо вони б її вже допрацювали. Тобто якраз проблема закладена в ТЗ чи архітектурі. Але, насправді, це невелика система. Мені здається, «Приват 24» у десятки, а то й у сто разів більше витримує, ніж ця система електронного декларування. І взагалі не проблема створити таку систему, яка працює».

Який політичний вихід із ситуації? Яніка Мерило вважає: «Політично виправити ситуацію можна так: НАЗК має оголосити, що не впоралося із завданням, подякувати і скласти свої повноваження для тих, хто може впоратися краще і допрацювати систему, якщо це можливо. В «УСС», коли їм передали цю систему, технарі спочатку сказали, що зразу все налаштують, система працюватиме і так далі. Добре, «Міранда» передала їм, а ситуація не покращала... Тобто правильне політичне рішення — просто нарешті повести себе солідно і сказати: «Ми не впоралися. Нехай прийдуть ті, хто впорається». Але цей цирк продовжується, і це ганьба».

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...