App Store Google Play

Пожежі сухої рослинності на Дніпропетровщині набувають загрозливих масштабів

03.04.2017 12:40
Пожежі сухої рослинності на Дніпропетровщині набувають загрозливих масштабів

Останнім часом, в зв'язку із підвищенням температурних показників, почастішали випадки спалювання населенням сухої рослинності на городах та присадибних ділянках. Це, зазвичай, призводить до пожеж на відкритих територіях власних домоволодінь, лісових масивах та степових зонах, які можуть перерости у масштабні пожежі. Статистику пожеж на відкритих ділянках у Дніпропетровській області під час прес-конференції у ІА "Мост-Дніпро" повідомив начальник ГУ ГСЧС України в Дніпропетровській області Андрій Кульбач, передає Дніпроград.

Україна продовжує потерпати від масштабних пожеж в екосистемах. Не став винятком і Дніпропетровський регіон.

"За підсумками 2016 року на території Дніпропетровської області сталося 3806 пожеж в екосистемах, 167 лісових пожеж, площа яких склала 77 га. 30% пожеж - це загоряння сухої трави, очерету, сміття. З початку 2017 роки вже сталося 1016 пожеж в екосистемах, з них 18 - в лісі. Причина загорянь в лісі - займання сухої трави. Тільки за минулий тиждень сталося 381 пожежа в екосистемах, 5 - в лісі», - розповів Кульбач.

Статистика підтверджує, що майже всі пожежі виникають через людський фактор. Необережно кинутий сірник, недопалок, тліюче вогнище, пустощі дітей з вогнем — це може призвести до того, що через п’ять хвилин усе навколо палатиме.

"Особливу небезпеку становлять стихійні палії, що навмисно підпалюють сухостій — рослини, дерева, стерню та смітники. Наприклад, щоб упорядкувати прилеглу територію, деякі безвідповідальні господарі та садоводи просто підпалюють нескошену пересохлу від сонця траву та сміття. Дуже часто такі безглузді дії призводять до великомасштабних пожеж", - зазначив лейтенант патрульної поліції Микола Терещук.

Правоохоронці наголошують, особливо небезпечним є спалювання сухої трави на полях. Швидкість поширення вогню надзвичайно висока, тому локалізувати такі пожежі на відкритих територіях дуже важко.

"У населених пунктах таке «господарювання» теж ні до чого доброго не призводить: спалення сухої трави, листя чи бадилля на присадибних ділянках переростає у неконтрольоване горіння, часто загрожує знищенням будівель та споруд житлового сектора", - зазначив Терещук. 

Тож, рятувальники та правоохоронці закликають громадян не провокувати пожежі в природних екосистемах та на власних приватних ділянках. 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...