App Store Google Play

Пожежі сухої рослинності на Дніпропетровщині набувають загрозливих масштабів

03.04.2017 12:40
Пожежі сухої рослинності на Дніпропетровщині набувають загрозливих масштабів

Останнім часом, в зв'язку із підвищенням температурних показників, почастішали випадки спалювання населенням сухої рослинності на городах та присадибних ділянках. Це, зазвичай, призводить до пожеж на відкритих територіях власних домоволодінь, лісових масивах та степових зонах, які можуть перерости у масштабні пожежі. Статистику пожеж на відкритих ділянках у Дніпропетровській області під час прес-конференції у ІА "Мост-Дніпро" повідомив начальник ГУ ГСЧС України в Дніпропетровській області Андрій Кульбач, передає Дніпроград.

Україна продовжує потерпати від масштабних пожеж в екосистемах. Не став винятком і Дніпропетровський регіон.

"За підсумками 2016 року на території Дніпропетровської області сталося 3806 пожеж в екосистемах, 167 лісових пожеж, площа яких склала 77 га. 30% пожеж - це загоряння сухої трави, очерету, сміття. З початку 2017 роки вже сталося 1016 пожеж в екосистемах, з них 18 - в лісі. Причина загорянь в лісі - займання сухої трави. Тільки за минулий тиждень сталося 381 пожежа в екосистемах, 5 - в лісі», - розповів Кульбач.

Статистика підтверджує, що майже всі пожежі виникають через людський фактор. Необережно кинутий сірник, недопалок, тліюче вогнище, пустощі дітей з вогнем — це може призвести до того, що через п’ять хвилин усе навколо палатиме.

"Особливу небезпеку становлять стихійні палії, що навмисно підпалюють сухостій — рослини, дерева, стерню та смітники. Наприклад, щоб упорядкувати прилеглу територію, деякі безвідповідальні господарі та садоводи просто підпалюють нескошену пересохлу від сонця траву та сміття. Дуже часто такі безглузді дії призводять до великомасштабних пожеж", - зазначив лейтенант патрульної поліції Микола Терещук.

Правоохоронці наголошують, особливо небезпечним є спалювання сухої трави на полях. Швидкість поширення вогню надзвичайно висока, тому локалізувати такі пожежі на відкритих територіях дуже важко.

"У населених пунктах таке «господарювання» теж ні до чого доброго не призводить: спалення сухої трави, листя чи бадилля на присадибних ділянках переростає у неконтрольоване горіння, часто загрожує знищенням будівель та споруд житлового сектора", - зазначив Терещук. 

Тож, рятувальники та правоохоронці закликають громадян не провокувати пожежі в природних екосистемах та на власних приватних ділянках. 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...