App Store Google Play

Громадськість Дніпра вимагає карати поліцейських, які сідають за кермо напідпитку, більш жорстко

31.03.2017 17:20
Громадськість Дніпра вимагає карати поліцейських, які сідають за кермо напідпитку, більш жорстко

Більшість правоохоронних органів України звикли вважати, що мають «імунітет» перед законодавством, мовляв вчиняти правопорушення статус дозволяє. У суспільстві вже давно побутує думка, що правоохоронців завжди «відмажуть», захистять, і, у будь-якому випадку закон буде на їх стороні. З цих причин громадськість Дніпра вирішила вжити заходів, і тому, вже сьогодні, 31 березня, на прес-конференції у ІА «Мост-Дніпро» говорили про норми покарання для тих поліціантів, які сідають за кермо на підпитку. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Як стверджує стаття №15 Кодексу України про адміністративні порушення, представники правоохоронних органів несуть відповідальність за порушення такого роду за дисциплінарним уставом. Це означає, що у разі порушення правил та норм, які стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, правоохоронці будуть відповідати перед законом наступним чином: або сплатять штраф, або їх звільнять з посади. Ніякі інші види покарань - ані громадські, ані виправні роботи - до вищезгаданих осіб не можуть бути застосовані.

До того ж, колись діюча санкція, яка накладала на поліціантів адміністративний арешт від семи до десяти діб за водіння у нетверезому стані, нині в законодавстві України вже не значиться.

У липні 2016 року президент Петро Порошенко підписав закон, за яким нетверезі правоохоронці-водії, зобов’язуються сплатити штраф у розмірі 10-ти тисяч гривень.

Однак, за словами голови робочої групи громадського порядку при МВС України в Дніпропетровській області Юрія Прокоф’єва, штрафи поліціанти-правопорушники можуть сплачувати до безкінечності, а опісля знову сідати за кермо у нетверезому стані.

«На сьогоднішній день, на превеликий жаль, Нацполіція, на яку ми покладали чималі сподівання, не виправдала себе. Цей факт необхідно визнати. Те, що працівники поліції, й інших правоохоронних органів дозволяють собі, зловживаючи посадою, сідати за кермо на підпитку, а потім , будучи притягнутими до адміністративної відповідальності за вчинене правопорушення, якимсь дивом виходити чистими з води – нонсенс, абсурд і ганьба. На наступному засіданні робочої групи громадського порядку при МВС ми будемо висувати на розгляд питання про те, аби активісти громадськості брали участь у перевірках патрульними поліціантів-водіїв. Таким чином, громадськість чітко знатиме, як в країні дотримуються законів», - говорить голова робочої групи Юрій Прокоф’єв.

Як повідомили на прес-конференції, громадські організації Дніпра тримають на контролі  усі порушення ПДД з боку силових структур.

«На останньому засіданні в Дніпровській громадській раді усі експерти дійшли висновку, що в Україні дуже низька адміністративна відповідальність для правоохоронців. Штраф у десять тисяч гривень для наших «мажориків» - дрібниця. Треба посилити міри покарання для правоохоронних органів. Можливо, взяти за приклад європейські країни, де штраф сягає до десяти тисяч доларів, або ж взагалі, при необхідності, позбавляти осіб-правоохоронців водійських прав на довічно», - каже голова ГО «Майдан «Січеслав-Дніпро» Віктор Романенко.

Також він додає: необхідно аби усі подібні справи розглядалися судом лише за участі представників громадськості.

Громадські організації Дніпра планують відстежувати порушення з боку правоохоронців та доводити їх до логічного завершення.

«Ми будемо наполягати на тому, щоб усі порушення правоохоронних органів, особливо стосовно нетверезого стану за кермом, завжди розслідувалися під наглядом громадськості», - додає голова ГО «Майдан «Січеслав-Дніпро» Віктор Романенко.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...