Вчора, 29 березня, Іляна Гайдук, сестра українського десантника Іллі Гайдука, який загинув у збитому бойовиками літаку Іл-76, заявила, що повертає президентові Петру Порошенку орден "За мужність", яким посмертно нагородили її брата. Про це дівчина повідомила на своїй сторінці у Facebook, передає Дніпроград.
Так вона відреагувала на слова Порошенка, сказані 28 березня, через день після оголошення вироку генералові Віктору Назарову. Президент підтримав Віктора Назарова, попри те, що суд визнав його винними у халатності, що призвела до катастрофи. Також Іляна Гайдук вважає порушенням Конституції України з боку президента його оцінку щодо вироку.
"Вину генерала доказав суд і ГПУ, та ви, попри це, даєте власну оцінку вироку, порушуючи Конституцію України. По-друге, ви змогли мовчати, коли судили військових патріотів, а коли судять генерала, то тут уже порука й підрив злагодженої системи? По-третє, Віктор Назаров не є бойовим генералом, так як йдеться у вашому зверненні. Він сам в суді це визнав", – зазначила Гайдук.
Сестра загиблого військовослужбовця нагадала голові держави, що незабаром після катастрофи Іл-76 Порошенко нагородив Назарова орденом "За мужність" третього ступеня, як і більшість загиблих, та заявила, що повертає орден, який був даний її братові посмертно.
"Через короткий час після катастрофи Іл-76 Ви нагороджуєте генерала Назарова таким же орденом Богдана Хмельницького третього ступеня "За мужність", як і наших хлопців посмертно, не уточнюючи, в чому ж саме вона проявлялась, чи за 49 загиблих, чи за знищення військового майна?", – запитує Гайдук.
Також вона дорікнула Порошенку, що він проігнорував звернення батьків у відкритому листі щодо відсторонення генерала від військової служби на час проведення судового розслідування, а також прохання родин загиблих про зустрічі.
Нагадаємо, криворізький депутат і комбат батальйону "Кривбас" Микола Колесник відповів на відкриту підтримку президентом Порошенко та низкою інших "експертів" генерала Назарова, засудженого за службову недбалість, що призвела до загибелі 49 воїнів.
Додамо, судовий процес у справі генерала тривав майже два роки. Остаточний вирок- позбавлення волі на сім років - йому було винесено 27 березня 2017-го у Павлоградському міжрайонному суді.
Автор: Марія КАРАПЕТРОВА