App Store Google Play

Боєць АТО, подавший позов до суду на Нацполіцію, виграв справу

28.03.2017 15:00
Боєць АТО, подавший позов до суду на Нацполіцію, виграв справу

Права бійців АТО при необхідності будуть відстоюватися в судах. Справедливість в країні має бути не тільки на папері, а й на ділі. Про це стало відомо сьогодні, 28 березня, на прес-конференції у ІА «Мост-Дніпро», повідомляє Дніпроград з місця подій.

Олексій Максименко - старшина запасу, колишній боєць, нині інвалід війни другої групи – пішов служити добровольцем у полк «Дніпро-1», проте, отримавши травму правої руки, був вимушений демобілізуватися.

Після численних операцій, боєць звернувся до органів державної влади за фінансовою допомогою, яка передбачена бійцям АТО та їх сім’ям чинним законодавством України, і, має чітко встановлені рамки. Олексій як інвалід другої категорії мав би отримати виплати у розмірі 200 прожиткових мінімумів, тобто 320 тисяч гривень вже за місяць після звернення до Нацполіції.

Однак Нацполіція з невідомих причин затягувала процес виплат. Олексій Максименко подав позов до суду. Підтримав бійця у цій справі «Політичний рух Валентина Наливайченка «Справедливість».

«При зверненні за належними компенсаціями, мені було відмовлено. У письмовій відповіді говорилося про те, що компенсація законом передбачена, але водночас, наразі, очікуються зміни в законодавстві, і, тому виплата допомоги призупинена. З цих причин я почав звертатися до судових інстанцій, адже іншого виходу не бачив. Завдяки безкоштовній юридичній допомозі партії «Справедливість» мій позов був задоволений», - говорить колишній боєць Олексій Максименко.

Юрист у цій справі Роман Бочкар коментує ситуацію так: «Цей випадок є одним із тих небагатьох судових справ, під час розгляду якого суди обох інстанцій – Запорізького та Дніпровського - прийшли до єдиного висновку і стали на захист порушених прав бійця АТО, який отримав поранення під час виконання своїх службових обов’язків.  Справа в тому, що так звана судова практика щодо захисту прав бійців та надання допомоги їх сім’ям тільки починає формуватися. По суті, ми – перші, кому вдалося досягти виконання чинного законодавства».

За словами юриста, суд першої інстанції – Запорізький - одразу задовольнив позов громадянина, однак, Нацполіція подала апеляцію. Тому засідання Дніпровського суду, куди була передана справа, остаточно підтвердило порушення і зобов’язало державні установи виплатити кошти постраждалому.

Голова обласної організації «Політичного руху Валентина Наливайченка «Справедливість» В’ячеслав Голенищев закликає бійців АТО не боятися відстоювати свої права та у разі виникнення юридичних проблем звертатися за допомогою до «Справедливості».

«Юридичну допомогу в таких випадках ми надаємо безкоштовно. Наша мета – зробити так, аби в країні дотримувалися законодавства. Дика ситуація, коли держава в обличчі одних людей посилає на війну інших, а потім по їх поверненню відмовляє їм в законних правах», - додає голова.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...