App Store Google Play

Нікопольські живодери вбивають здорових собак, прикриваючись африканською чумою

25.03.2017 16:30
Нікопольські живодери вбивають здорових собак, прикриваючись африканською чумою

Через спалах африканської чуми у Нікополі найближчим часом будуть приспані та спалені усі безпритульні собаки. Знищенню підлягають також мешканці Нікопольського притулку для бездомних тварин. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Город Никополь.

У зв’язку із зафіксованим у лютому місяці випадком захворюваності свиней на африканську чуму, нікопольська місцева влада вирішила перестрахуватися. Задля запобігання інфікування інших тварин, було прийняте рішення винищити усіх без виключення собак міста, аргументуючи це тим, що собаки – розповсюдники хвороб та переносники інфекцій.

Учора, 24 березня, на території Нікопольського притулку для бездомних тварин були розпочаті роботи. Обравши найбільш гуманний метод вбивства чотирилапих – присипання, місцевий ветеринар ввів ін’єкції зі смертельною речовиною трьом тваринам. Після цього їх туші спалили на шинах.

Волонтери б’ють на сполох. За їх словами, винищують навіть стерилізованих, абсолютно здорових собак, адже місцева влада просто не хоче фінансувати утримання тварин у притулку.

«Ми створили притулок на цій території. Вже рік тут перебувають 19 собак, яких лікували та доглядали за наш кошт. Міськвиконком прийняв рішення приспати безпритульних тварин. Але на ділі вбивають і наших собак з притулку. Питання: яке відношення мають ці собаки до бездомних? Як вони можуть перенести вірус чуми, сидячи за кліткою, при цьому будучи стерилізованими, чіпованими, й, абсолютно не контактними з худобою», - скаржиться волонтер Олександр Дунай.

Територія КП «Притулок для бездомних тварин», що на Херсонеській 541 б, на час проведення «запобіжних заходів» охороняється поліцією. Нікого, окрім журналістів, туди не впускають.

«Приспали трьох тварин, яких як нам сказали, ловці піймали в парку. Ми виконуємо діючу інструкцію з африканської чуми свиней. Допоки карантин, тварини без нагляду, на жаль, мають бути відловлені та приспані гуманним методом. Потім трупи спалюються в спеціально відведеному місці, на шинах», - коментує ситуацію головний лікар Нікопольської державної лікарні ветеринарної медицини Геннадій Собко.

За його словами, роботи будуть продовжені наступного понеділка. Якщо волонтери не заберуть до себе чіпованих тварин з притулку, то їх теж присплять.

«Люди стверджують, що це їх тварини, тож нехай забирають. Показують документи. Одягають нашийники і виводять звідси», - додає Геннадій Собко.

Зазначимо, обласна влада стверджує, за останні півтора місяці випадки африканської чуми на Дніпропетровщині не зафіксовані.

}

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...