Сьогодні, 22 березня, відбулося засідання Надзвичайної протиепізоотичної комісії при Дніпропетровській облдержадміністрації під головуванням Олега Кужмана, на якому розглядалися питання епізоотичної ситуації щодо африканської чуми свиней в Україні та на території Дніпропетровської області. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.
Крім членів комісії на засідання були запрошені директори ветеринарних дільниць та лабораторій районів. Дніпропетровщина одна з останніх областей в Україні, де була зафіксована африканська чума свиней. Перший випадок – в Криворізькому районі, другий – в Синельниківському, третій – у Нікопольському.
"В Україні у 2016 та на початку 2017 року відбувся спалах захворювання свиней на чуму. На жаль, Дніпропетровщину ця епідемія не обійшла стороною. Наше завдання зараз - не допустити ще одного спалаху чуми у регіоні", - наголосив Олег Кужман.
Голова комісії провів роз'яснювальну роботу присутнім, нагадав попередньо затверджені заходи та озвучив перелік додаткових, прийнятих з урахуванням ситуації.
"Наразі африканська чума свиней стала бідою, відповідальність за яку несе кожен власник цих тварин та ветеринар того чи іншого району. Хибним є переконання деяких ветеринарів, що вони не мають прав на штрафування та контроль власників свиней. Хочу нагадати, що у разі виявлення фактів приховування суб’єктами господарювання або фізичними особами даних щодо утримання свиней, безконтрольного забою свиней (без дозволу державного інспектора ветеринарної медицини), реалізації продуктів забою свиней без відповідних дозвільних документів, не допуску представників державної ветеринарної служби для обстеження господарств в т.ч. особистих селянських господарств, мають вживатися заходи по зверненню до правоохоронних органів про факт вчинення кримінального правопорушення", - наголосив Кужман.
На пленарному засіданні обговорили випадки, які несуть першочергову загрозу розповсюдження і виникнення епідемії – це несанкціонована торгівля, питання утримання поголів’я, робота аграрних підприємств та підприємства одноосібників приватного сектору, саніарно-профілактичне питання, утилізація поголів'я та біобезпека.
"У кожному районі мають посилитися заходи щодо припинення діяльності стихійних ринків та інших несанкціонованих місць торгівлі живими тваринами та продуктами тваринного походження. Реалізація м’яса та м’ясної продукції має здійснюватися виключно в м’ясному павільйоні місцевого ринку та спеціалізованих магазинах лише при наявності відповідних супровідних документів, що підтверджують походження, безпечність та якість продукції", - нагадав експерт.
Зазначимо, за останні півтора місяці випадки африканської чуми в області не спостерігаються.
Під час засідання Надзвичайної протиепізоотичної комісії при Дніпропетровській облдержадміністрації директори ветеринарних дільниць доповіли про стан ситуації щодо АЧС у кожному з районів. Також було наголошено, що лише спільні дії можуть бути ефективними у справі недопущення занесення та поширення збудника АЧС на територію області.
Автор: Дарина ТВАРА