У Дніпрі вже вдруге стартував триденний семінар за участі міжнародного комітету Червоного Хреста. Фахівцям з різних регіонів України розповіли про судову археологію, принципи пошукової роботи та судово-медичну ідентифікацію загиблих під час збройних конфліктів та катастроф. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на прес-службу ДніпроОДА.
Міжнародний комітет Червоного Хреста допомагає з ідентифікацією тіл загиблих в зоні АТО бійців, надає психологічну підтримку сім’ям полеглих. На семінарі у Дніпрі представники організації ділилися міжнародним досвідом.
«Основна задача – передати знання, що до полеглих треба ставитися з повагою, належним чином їх ідентифіковувати. Запросили на семінар консультантів Червоного Хреста, які мають досвід роботи в умовах конфліктів у різних частинах світу. Вони розкажуть, як поводитися з тілами полеглих, як організовувати ефективну взаємодію з різними підрозділами», – розказала представник міжнародного комітету Червоного Хреста, лікар судової медицини Maрія Долорес.
На семінар завітали майже 30 фахівців з різних куточків України. Серед них – лікарі судової медицини, представники міжнародних організацій, керівники відділу пошукової роботи ЗСУ.
«Наш відділ займається ідентифікацією тіл, поверненням їх родинам. Я на семінарі, аби підвищити свою кваліфікацію, – розказав начальник відділу громадянсько-військової співпраці оперативного командування «Схід» Сергій Панюта. – Неодноразово брав участь у подібних курсах за кордоном. Переймаємо досвід НАТО, Червоного Хреста. Він корисний, адже в наших іноземних партнерів усе відпрацьовано».
Як повідомив заступник голови ДніпроОДА Володимир Юрченко, за час АТО до Дніпропетровщини доставили тіла 1421 бійця. За допомогою ДНК-експертизи ідентифіковано 316 полеглих захисників. Більше сотні загиблих бійців й досі залишаються невпізнаними.
Автор: Анна МОРАШ