App Store Google Play

Правоохоронці застерігають: за пожежі в екосистемах винуватців притягнуть до відповідальності

13.03.2017 16:20
Правоохоронці застерігають: за пожежі в екосистемах винуватців притягнуть до відповідальності

Сьогодні, 13 березня, на прес-конференції у ІА «Мост –Дніпро» розповіли про статистику та профілактику пожеж в екосистемах Дніпропетровської області. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

«За останні 12 днів у Дніпропетровській області зафіксовано 188 пожеж, у результаті яких винищено близько 200 га сухої рослинності. Причиною тому є недбале відношення людей до питань екології, зокрема, спалення листя та сухих рослин в екосистемах. Треба розуміти, що такі дії загрожують безпеці житлових масивів, підвищують аварійну обстановку на дорогах, а також можуть спричинити пожежі у лісі», - повідомляє прес-секретар ДСНС у Дніпропетровській області Дар’я Гречищева.

За її словами, кількість пожеж зростає відповідно до зміни клімату: чим сухіша погода, тим більше людей починають спалювати рослинність.

Як повідомляє лейтенант патрульної поліції Микола Терещук, особи, які спричиняють пожежі, караються штрафними санкціями. Патрульна поліція як інстанція не має повноважень виписувати штрафи самостійно, але такі процедури проводяться спеціальними органами, зокрема, ДСНС, Державною екологічною службою, цивільними інспекторами.

«Ми намагаємося якомога частіше проводити роз’яснювальні роботи серед мешканців міста. Пожежа завжди стихійна, і, треба, щоб люди розуміли: коли підпалюються листя, чи то інша рослинність, вогонь може перекинутися навіть на житловий будинок. Патрульні, насправді, часто зіштовхуються з ситуацією, за якої людей доводиться діставати прямо з палаючих будинків, адже їх сусід підпалив листя десь неподалік», - говорить лейтенант.

Як зазначили на конференції, найрозповсюдженіша проблема на сьогодні – спалювання опалого листя. Спеціалісти попереджають, у 1 кг спаленого листя може міститися до 380 грамів свинцю, який в свою чергу може викликати алергічні реакції у осіб, та, навіть астму.

Саме тому правоохоронці звертаються до мешканців області з проханням не спалювати, а компостувати суху рослинність. У протилежному випадку, особі, яка у результаті своєї недбалості спричинить пожежу в екосистемі, загрожує штраф розміром до 1700 грн.  

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...