App Store Google Play

У ДніпроОДА пройшла дискусія на тему: «Право жінки на гідну працю»

06.03.2017 18:00
У ДніпроОДА пройшла дискусія на тему: «Право жінки на гідну працю»

Гідна праця, зарплатня та рівні можливості разом з чоловіками – на такі подарунки чекають жінки до свята 8 Березня. Про це представниці прекрасної статі нагадали під час дискусії у ДніпроОДА.

«Право жінки на гідну працю» – на таку тему дискутували у ДніпроОДА. Напередодні жіночого свята за «круглим столом» зібралися науковці, представники міжнародних та громадських організацій, студенти.

«8 Березня відзначається по всьому світові з 1977 року за рішенням Генеральної Асамблеї ООН як день боротьби працюючих жінок за свої права. Кожна жінка має право на життя, вільне від насильства, на гідну оплату праці, на свободу від дискримінації, на рівний голос при прийнятті рішень. Гендерна нерівність, менша зарплата, ніж у чоловіків, – усе це робить жінок вразливими. Наша мета – консолідувати зусилля жінок для вирішення існуючої проблеми», – зазначила радник голови ДніпроОДА Ірина Грицай.

Прагнення жінок на гідну працю підтримує Агентство ООН у справах біженців. Воно працює в Україні з 2004 року, з 2014-го – діє представництво у Дніпрі. Окрема увага – переселенцям з Донбасу та Криму.

«В Україні, за офіційними даними, нараховується близько 2 мільйонів переселенців. Понад 60 відсотків з них – жінки та діти. У нових умовах на жіночі плечі лягає неабиякий тягар – треба дбати про дитину, сім’ю. Непросто знайти й гідну роботу. Жінка має право на роботу не тому, що вона – жінка, а тому, що вона – людина», – вважає спеціаліст з правового захисту переселенців Агентства ООН у справах біженців Ірина Павлик.

Проблему дискримінації жінок-переселенців при пошуку роботи вирішує благодійний фонд «Слав’янське серце». Він працює в Донецькій області, досвідом ділиться з усіє Україною.

«Дискримінація за принципом «переселенець-не переселенець» є помітною. Хоча держава й стимулює підприємства, які працевлаштовують переселенців, та цього недостатньо. При прийомі роботодавець запитує: «Ви звідки?». Якщо ви переселенець, то вас або ставлять у резерв, або пропонують низько оплачувану роботу. Багато хто погоджується на низьку зарплатню, адже на новому місці треба виживати. Особливо важко знайти роботу жінкам, яким за 50. Один з виходів – створення жіночих профспілок», – каже голова правління благодійного фонду «Слав’янське серце» Наталія Кіркач.

Учасники дискусії вважають, що в Україні слід покращити політику щодо жінок на ринку праці. Зокрема, забезпечити жінкам та чоловікам рівні права та однакову зарплату. Пропозиції оформлять письмово та відправлять до Уряду.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...