App Store Google Play

До Дніпра завітала "зелена експедиція"

02.03.2017 15:20
До Дніпра завітала "зелена експедиція"

Сьогодні, 2 березня, до Дніпра завітала делегація у складі народних депутатів, експертів, науковців, активістів, а також журналістів з метою ознайомитися та ідентифікувати проблеми енергетичної і екологічної сфер, та популяризувати «зелене» мислення в цілому. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій. 

Міжфракційне об'єднання "Зелена енергія змін" створено народними депутатами з різних політичних сил з метою підвищення обізнаності та актуалізації політичного дискурсу щодо зеленого порядку денного, підтримки зелених законодавчих ініціатив та законопроектів.

"Верховна Рада стала одним з перших парламентів, що ратифікували Паризьку кліматичну угоду. Це був надзвичайно прогресивний та згуртований крок українського парламентаризму. Відчуваючи брак подальших активних дій та політичного лідерства з боку парламенту, європарламентарі вирішили об’єднати зусилля та дати потужний поштовх до розробки та переходу до нової “зеленої” стратегії розвитку України. Сьогодні у рамках нашого маршруту ми завітали до Дніпра, на основі побаченого ми хочемо створити майданчик для ефективного діалогу між владою, бізнесом та громадськістю щодо розвитку «зеленого» сектору енергетики, економіки та вирішення екологічних проблем", - розповів народний депутат України, голова підкомітету з питань енергозбереження та енергоефективності Комітету Верховної Ради України Олексій Рябчин.

Начальник управління охорони навколишнього середовища Дніпровської міської ради Павло Головаха розповів, що наразі фахівці займаються вирішенням екологічних проблем міста і готові активно співпрацювати в цьому напрямі.

"Гостро стоїть питання спасіння річки Дніпро, негативний вплив на екосистему міста Придніпровської ТЕС, технології біоремедіації грунтів, забруднених нафтопродуктами, проблеми питної води для мешканців міста та інші. Сьогодні також відкритим лишається питання щодо будівництва цілого заводу з можливістю переробки, спалювання сміття і поставки енергії (теплової або електричної) населенню", - розповів Павло Головаха.

Під час круглого столу щодо збереження енергоефективності директор Департаменту екології та природних ресурсів Днепропетровської облдержадміністрації Руслан Стрілець розповів, що Дніпропетровщина - єдина в країні облась, яка має комплексну програму виходу з екологічної кризи.

"Ця програма включає в себе всі природоохоронні заходи. Важливо, що цю програму ми будували завдяки проведенню стратегічно-екологічної оцінки. Коли ми голосували за цю програму, ми розуміли усі показники, до яких ми прийдемо. Учасниками цієї програми є 25 основних забруднювачів - заводи та інші представники промисловості, які взяли на себе зобов'язання робити природоохоронні заходи та звітувати щороку, щоб зменшувати природоохоронні навантажування. В результаті роботи у 2016 році 23 основні підприємства, які загалом дали приріст до економіки майже на 7%, збільшили викиди лише на 0,6%. Тобто на одиницю виробленою продукції ми маємо зниження викидів", - наголосив Стрілець.

Представники "зеленої експедиції" протягом поїздки ознайомляться зі станом енергетики, економіки та екології в регіоні, задля виявлення проблем в цих галузях та спільного пошуку шляхів їх вирішення.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...