App Store Google Play

Церква на Монастирському острові розташована поза законом?

28.02.2017 19:30
Церква на Монастирському острові розташована поза законом?

У жовтні 1999 року на Монастирському острові в Дніпрі з'явився храм святителя Миколая. Однак крім самої церкви за останні роки поруч з храмом з'явилися і господарські будівлі - будинок з альтанкою, господарський двір, установка автономного опалення, покладена тротуарна плитка, поставлені вуличні ліхтарі, а вся прилегла територія обгороджена парканом. Виникає питання і можливого скидання нечистот в Дніпро - адже якщо є господарство, то буде і сміття. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на "Zabeba.li".

За роз'ясненнями Забеба.лі звернулися до Дніпропетровської єпархії УПЦ (МП), однак як виявилося в перший тиждень Великого Посту єпархія не працює взагалі. Зате отримали коментарі у нового настоятеля храму на Монастирському острові - отця Віталія.

За його словами, в прибережній зоні вже багато років як побудовані будівлі трапезної, де на свята проходять застілля, і в цьому ж будинку в межах декількох місяців повинна відкритися недільна школа для дітей. Друге велике будівництво - котельня, що майже прилягає до річки. Однак за словами священика, на даний момент вона не працює, і тому будівля церкви не опалюється.

Що стосується правовстановлюючих документів на будівлі, то отець Віталій запевнив, що вони знаходяться в єпархії.

Варто відзначити, що ще в грудні 2012 року депутати Дніпропетровської обласної ради затвердили межі природоохоронної зони Дніпропетровського парку імені Тараса Шевченка. За словами координатора ГО «екопатрулям» Тетяна Лампіки, проекти на розміщення об'єктів в такий природоохоронних територіях повинні пройти узгодження в Міністерстві екології та природних ресурсів. Крім того еколог зазначила, що поряд з господарськими будівлями церкви, в цій же природоохоронній зоні знаходиться і кафе «Острів», що також суперечить екологічному законодавству.

«Згідно з Водним кодексом України прибережна захисна смуга для великих річок становить 100 метрів в ширину. В окремих випадках рішенням сесії місцевої ради для деяких об'єктів можуть робитися винятки і визначатися власна прибережна зона. Але навіть для того щоб такі об'єкти були побудовані, проект повинен бути затверджений обласним управлінням водних ресурсів. Крім того, в рекреаційних зонах, будівництво капітальних будівель - тим більше таких, як котельня, просто заборонено. В даному випадку ми взагалі маємо справу з прибережною захисною смугою, з природоохоронною зоною - де згідно зі статтею 89 Водного кодексу України заборонена споруда будь-яких будівель крім гідротехнічних, гідрометричних та навігаційного призначення», - наголосила Лампіка.

Більш того, якщо звернутися до публічної кадастрової карти України, на місці господарських будівель при церкві ніяких виділених ділянок немає.

Начальник управління, головний архітектор міста Дмитро Волик розповів, що єдиний документ, що стосується церкви, який проходив узгодження в головному архітектурно-планувальному управлінні міста - це паспорт зовнішньої обробки церкви, яка була надана в 2010 році. Інші ж проектні матеріали по інших приміщеннях біля церкви не подавались і не узгоджувалися.

Крім того, згідно з проектною документацією, ніяких відміток про наявні будівлях при церкви просто не існує. Що стосується кафе «Острів», що знаходиться на оглядовому майданчику недалеко від церкви, то в даному випадку, за словами головного архітектора міста, кафе було самовільної збудованим будинком, і право власності було визнано через суд.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


У 2014 році в ці дні ми створили у Дніпрі Штаб Національного Захисту - структуру, яка стала координуючим центром сил Майдану, нової влади і, спільно з Правим сектором, організатором Добровольчого Руху...
Юрій Фоменко

Про деукраїнізацію

Наше місто ніколи і ніяка Катерина не засновувала. Просто перейменували Половицю. Що видно з цієї мапи 1779 року. Сто років губернське місто намагалося "побороти" Половицю -"В середине ХIХ века офицер...
Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...