App Store Google Play

Як переселенцю відновити право на українську пенсію?

27.02.2017 09:00
Як переселенцю відновити право на українську пенсію?

У місті Павлопіль Дніпропетровської області суд задовольнив два позови переселенок, яким в листопаді Пенсійний фонд України припинив виплачувати пенсію, посилаючись на постанову Кабміну №365. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на "Громадське радіо".

Жінки звернулися в організацію «Прово на захист», де їм допомогли зібрати необхідні документи. Старший юрист стратегічних судових справ організації Ірина Алексєєва розповідає про проблему.

Є рішення суду по такому факту. Говорити про те, що пенсії відновлені, поки не доводиться. Я розповім про це докладніше. Рішення суду є таким, яке ще не вступило в силу. Обставини справи були наступними: громадяни України пенсійного віку, які є внутрішньо переміщеними особами, звернулися в нашу благодійну організацію за правовою допомогою у зв'язку з тим, що їм припинили виплачувати пенсію в листопаді 2016 року. Підстави такого припинення були невідомі. Членами нашої команди були підготовлені звернення до відповідних територіальних органів пенсійного фонду.

Нам вдалося отримати відомості про те, що пенсії дійсно були припинені саме з посиланням на норми постанови 365-го. За підсумками цього звернення була складена позовна заява. У лютому 2017 року ми вже засвідчили два позитивних рішення, якими встановлено, що дії пенсійного фонду були протиправними, а саме - бездіяльність. Також суд зобов'язав пенсійний фонд відновити виплату пенсій.

По одному з двох справ апеляція вже зареєстрована судом. Ми очікуємо надходження апеляції по другій справі. Говорити про те, що рішення суду першої інстанції є набрав чинності і обов'язковим до виконання можна тільки після того, як апеляційний суд ухвалить своє рішення, яке буде вважатися таким, яке вступає в силу.

Чи є шанс виграти апеляцію по цих справах?

Так, ми переконані в тому, що і в суді першої інстанції, і в суді апеляційної інстанції у нас є хороші шанси на перемогу. Пояснюється це нашій твердою позицією, яка ґрунтується на положеннях Конституції та положеннях Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування». Йдеться про норми найвищої юридичної сили. Право на соціальне забезпечення гарантовано Конституцією. Особа в результаті своєї трудової діяльності і досягнення певного віку має право на допомогу з боку держави.

У зв'язку з військовим конфліктом ми маємо ряд інших підзаконних нормативно-правових актів, які обмежують і втручаються в порядок призначення і виплати пенсій.

Постанова Кабміну № 365 суперечить Конституції?

Ми вважає його таким, що суперечить Конституції України. Воно порушує право на соціальний захист, яку включає право на пенсійне забезпечення. У Конституції також закріплено принцип рівності. Його порушення полягає в тому, що пенсіонери, які є внутрішньо переміщеними особами, можуть бути позбавлені пенсії за додатковими підставами, яких немає в Законі України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування». Це ще одне порушення Конституції. 365-ту постанову обмежує ряд інших свобод. Це свобода переміщення, недоторканність особистого і сімейного життя. 365-ту постанову передбачає, що органи, які здійснюють контроль за проведенням соціальних виплат, можуть перевіряти фактичне місцезнаходження внутрішньо переміщеного особи. Право на проведення такої перевірки передбачено кожні 6 місяців. Це обмеження права на свободу переміщення, тому що пенсіонер повинен перебувати в очікуванні можливого візиту.

Крім того, це є втручанням в особисте і сімейне життя, тому що обстежуються матеріально-технічні умови життя. Залежно від цього приймаються рішення про наявність підстав продовжувати або відновлювати виплату пенсій.

Також слід говорити про дискримінацію, тому що виплата пенсій для внутрішньо переміщених осіб прив'язана до місця проживання. Таке правило для всіх громадян. Для внутрішньо переміщених осіб зміна місця проживання обмежує їх право на пенсію. Якщо особа переїхало, за адресою в момент перевірки не присутній, виплати припиняються.

Мова також може йти про виплати, які отримую на дітей?

Йдеться про всі види соціальних виплат. Одним з них є пенсія. Предметом розгляду в наших двох справах було припинення виплати пенсій.

Це перший випадок, коли переселенці виграють подібний суд?

У нашій практиці за зверненнями в нашу організацію це перші позитивні результати. Крім двох судових справ, я б хотіла ще позначити ситуацію в Запоріжжі, де представники нашої юридичної команди підготували позовну заяву. Це було продиктовано аналогічними обставинами. Внутрішньо переміщених особі пенсіонеру припинили виплачувати пенсію. На момент розгляду справи в суді з'ясувалося, що пенсійний фонд добровільно відновив виплати і всю суму заборгованості

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


У 2014 році в ці дні ми створили у Дніпрі Штаб Національного Захисту - структуру, яка стала координуючим центром сил Майдану, нової влади і, спільно з Правим сектором, організатором Добровольчого Руху...
Юрій Фоменко

Про деукраїнізацію

Наше місто ніколи і ніяка Катерина не засновувала. Просто перейменували Половицю. Що видно з цієї мапи 1779 року. Сто років губернське місто намагалося "побороти" Половицю -"В середине ХIХ века офицер...
Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...