App Store Google Play

На Дніпропетровщині процвітає браконьєрство, а влада нічого не може вдіяти: що буде далі

27.02.2017 15:00
На Дніпропетровщині процвітає браконьєрство, а влада нічого не може вдіяти: що буде далі

Сьогодні, 27 лютого, на прес-конференції у ІА «Мост-Дніпро» розповіли про ситуацію з браконьєрством у лісах Дніпропетровської області та про те, як природоохоронні органи насправді «охороняють» території. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

«На даний час у Дніпропетровській області склалася кризова ситуація: відбувається масова вирубка лісів та знищення біоресурсів. Особливо це стосується Дніпровського та Новомосковського районів. Незаконне рибальство та полювання процвітають тут, як підтверджують останні події, за згоди місцевих єгерів. Крім того, знищуються лісопосадки у промислових масштабах», - інформує лейтенант патрульної поліції Дніпра Микола Терещук.

За його словами, патрульна поліція бачить конкретну проблему вирубки лісів, проте не має змоги покарати винних.«Ситуація ускладнюється тим, що ми – представники поліції, можемо затримати браконьєрів лише на гарячому. На сьогоднішній день відкриті чотири кримінальні провадження відповідно до природоохоронного законодавства. Оформлені документи, встановлені правопорушники. Але далі справа не йде. Ми, як патрульна поліція, лише фіксуємо факт скоєння злочину, розгляд самої справи передається до вищих інстанцій, згодом – до суду. Проте реакції у відповідь на нашу діяльність немає. Ті ж самі правопорушники досі ходять по тих же територіях, і, займаються незаконним промислом», - пояснює Микола Терещук.

Працівниками патрульної поліції також було встановлено, що наразі порушено функціонування річкового русла Татарка, яке є притокою ріки Самара (Дніпро). Русло повністю пересипане, а це означає, що з процесами сніготанення рівень води буде збільшуватися і прилеглі території найближчим часом може затопити. Про критичну ситуацію вже повідомлено у прокуратуру, ОДА, і, навіть Київ.

Крім того, мешканці Самарського району бояться виходити на вулицю. Біля ріки Татарка невідомі вирубують ліс, і, погрожують жителям. За словами лейтенанта поліції, там постійно чути стрілянину.

«В серпні минулого року було вирізано близько 20 га лісосмуги. Активісти разом з патрульною поліцією, навіть, спіймали браконьєрів на гарячому, зафіксували правопорушення на відео. Ми звернулися до начальника райвідділу, але ніяких змін не відчули. Місцеве населення боїться ходити на цю територію. Що то за люди, ми не знаємо. Ліс вирубують по сьогодні. Ще місяць, два – і його не стане взагалі», - зазначає депутат сільської ради, представник громади Сергій Біловол.

Останніми днями зафіксовано випадки браконьєрської діяльності і на заповідних територіях. За словами лейтенанта поліції Миколи Терещука, у Дніпровсько - Орільському заповіднику було затримано людей з рибацькими сітками. Живі біоресурси врятувати не вдалося. Крім того, на території природоохоронного комплексу працівниками заповідника були знайдені мертві тварини, які занесені до Червоної книги. Як зазначає лейтенант, переважно посягають на благородного оленя, косуль, кабанів, бобрів та видр. Серед дерев – на акацію та дуби, адже їх деревина слугує відмінним пальним.

«Треба розуміти, що браконьєрською діяльністю займаються переважно непрості люди. Частіше всього – це забезпечені особи, які приїжджають на дорогих автомобілях, з забороненими видами зброї. Ми разом з аеророзвідкою «Дніпро-1» намагаємося робити усе можливе задля того, щоб зменшити кількість таких правопорушень. Хлопці з аеророзвідки постійно моніторять території та вдосконалюють систему контролю. Завдяки співпраці патрульної поліції та аеророзвідників, за останній час вилучено вже 12 рибацьких сіток», - додає лейтенант патрульної поліції Микола Терещук.

Зазначимо, за ст. 246 (Незаконна порубка лісу) та ст.249 (Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом) Кримінального кодексу України правопорушникам, залежно від рівня завданої шкоди, може загрожувати штраф, або, навіть, позбавлення волі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...
Ви хочете зупинити зелений реванш?Відрубати зелену голову совково-рашистській гідрі так само, як перед тим відрубали синю і червону?Я теж. Але ще дужче хочу зупинити, нарешті, постійні коливання внутр...
Васіліса ТРОФИМОВИЧ

Чи в нас уже 37 рік?

Офіційно. У зв’язку з останніми подіями, що відбуваються в Україні, звертаюся до усіх проукраїнських політичних партій та рухів, таких як партії «Європейьска Солідарність», «Г...