App Store Google Play

Дніпрянам просто неба розповіли цікаві факти про Воскресенську вулицю

25.02.2017 20:00
Дніпрянам просто неба розповіли цікаві факти про Воскресенську вулицю

Сьогодні, 25 лютого, на розі вулиці Воскресенська та проспекту Яворницького дніпряни мали можливість дізнатися цікаві факти про нещодавно перейменовану Воскресенську вулицю. Акція проходить щонеділі за підтримки Агентства розвитку Дніпра та сприяння міської ради. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Попри негоду дніпряни виявили неабияку зацікавленість до заходу.

"Я за декомунізацію, це важливий крок у становленні українства. Проте зовсім не знаю історії міста і дуже плутаюся у новостворених назвах. Такі заходи не тільки допомагають дніпрянам звикнути до нових топонімів, а й зацікавлюють та спонукають вчити історію Дніпра. А ще, коли буду йти Воскресенською, зможу порозумничати перед друзями", - жартує мешканка міста Ірина.

Історик Гліб Стрижко розповів, що згідно традиції, усталеної у XIX сторіччі, жодна вулиця не перетинала Катерининського проспекту, - нині проспекту Яворницького. Тож сучасна Воскресенська вулиця складається з двох історичних вулиць "Клубна" та "Воскресенська".

"Вулиця "Клубна" спершу мала назву "Проточна". Вона зумовлена тим, що саме на цій вулиці об'єднувалися у єдину річку Плотовицю три річища, які перетинали центральну частину міста. Після спорудження у 1890 році корпусу Англійського клубу вулицю було перейменовано на "Клубну", - повідомив історик.

Вже при затвердженні назв вулиць у 1860-х рр. було обрано "Воскресенська". Ця назва пов'язана із Міським кладовищем, нині там знаходиться "Дніпро-Арена", оскільки походить від назви кладовищенської церкви Воскресіння Господнього - вона розташувалась між сучасними готелями "Динамо" та "Спорт", спорудженої у 1974-1807 роках, першої мурованої церкви міста.

Організатори акції під музичний супровід роздали перехожим листівки з детальною інформацією про Воскресенську вулицю. Крім того, на екрані можна було переглянути презентацію, яка присвячувалася історичному топоніму.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...
Ви хочете зупинити зелений реванш?Відрубати зелену голову совково-рашистській гідрі так само, як перед тим відрубали синю і червону?Я теж. Але ще дужче хочу зупинити, нарешті, постійні коливання внутр...
Васіліса ТРОФИМОВИЧ

Чи в нас уже 37 рік?

Офіційно. У зв’язку з останніми подіями, що відбуваються в Україні, звертаюся до усіх проукраїнських політичних партій та рухів, таких як партії «Європейьска Солідарність», «Г...