App Store Google Play

У Дніпрі відкрилась щорічна виставка фіалок

24.02.2017 13:20
У Дніпрі відкрилась щорічна виставка фіалок

22 лютого у Дніпровському літературному музеї на проспекті Дмитра Яворницького, 64, стартувала виставка фіалок. Триватиме вона до 5 березня. Кімнатну фіалку, або науково — сенполію, відкрили не так і давно — близько двохсот років тому, але за цей час у світі з’явилося 20 тисяч різновидів. Якісь виводили штучно, інші — результат самостійної мутації рослини.

Як розповіла Лариса Мещерякова, заступник голови обласного клубу колекціонерів фіалок, на виставці представлено понад 300 сортів колекційних фіалок і не тільки. Крім власне сенполій, є і інші рослини з приватних колекцій.

Колумнеї, бегонії, пеларгонії та хої також на виставкових столах. Їх колекціонери вирощують віднедавна. А от фіалками займаються вже 20 років.

"Сучасні сорти - більш крупні і пишні, квітнуть гарніше за прості фіалки", - говорить Мещерякова.

Доглядати сучасні сорти, кажуть, не складніше, ніж прості ретро-фіалки. Розмножують їх зазвичай із листочка, незалежно від виду. Хоча б один раз на рік слід пересаджувати — тоді рослина буде квітнути до 9 місяців з 12.

Відвідувачі виставки - любителі фіалок - стверджують, що ці квіти - надзвичайна прикраса, що додає позитивних емоцій і навіть здоров'я.

Лідія Куца, голова обласного клубу колекціонерів фіалок, розповідає гостям виставки про правила догляду за сенполіями.

"Фіалка не любить прямого сонячного світла, тобто їй до впооби яскраве розсіяне світло. Не любить вона і протягів - тож коли відчиняєте вікна для провітрювання, варто горщик із квіткою прибрати з вікна, або рикрити. Не люблять фіалки і надмірного або недостатнього поливу", - говорить вона.

Охоче діляться знаннями і селекціонери. Дмитро займається виведенням власних сортів уже чотири роки. Загалом, щоб вивести власний сорт, необхідно півтора роки. Після першого цвітіння рослину перевіряють, чи може вона відтворювати з листочка собі подібних.

І фахівці, і колекціонери згодні: фіалка - доволі компактна рослина, отже колекцію цих квітів будь-хто може зібрати невеличку колекцію в своїй квартирі.

9 канал

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


У 2014 році в ці дні ми створили у Дніпрі Штаб Національного Захисту - структуру, яка стала координуючим центром сил Майдану, нової влади і, спільно з Правим сектором, організатором Добровольчого Руху...
Юрій Фоменко

Про деукраїнізацію

Наше місто ніколи і ніяка Катерина не засновувала. Просто перейменували Половицю. Що видно з цієї мапи 1779 року. Сто років губернське місто намагалося "побороти" Половицю -"В середине ХIХ века офицер...
Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...