App Store Google Play

Центральні замість Леніна: як пройшла декомунізація вулиць в Дніпропетровській області

23.02.2017 11:20
Центральні замість Леніна: як пройшла декомунізація вулиць в Дніпропетровській області

Після вступу в силу Закону про декомунізацію мапи українських міст і сіл змінилися до невпізнання. Яндекс вивчив, які нові назви вибрали для вулиць Дніпропетровської області, які потрапили під дію закону.

За рік на Яндекс.Картах в зв'язку з декомунізацією було перейменовано близько 1400 вулиць Дніпропетровської області - більше, ніж в будь-якому іншому регіоні України:

1. Дніпропетровська область - близько 1400 перейменованих вулиць

2. Харківська - 1300

3. Київська - 1000

4. Донецька - 970

5. Черкаська - 800

В першу чергу на Дніпропетровщині перейменовували вулиці Леніна і всі види «жовтневих» (Жовтнева, 10, 20, 40, 50 років Жовтня та т.і.). Ось яких назв зникло з мапи цього регіону найбільше:

1. Леніна - 75

2. Жовтнева / Жовтня - 57

3. Комсомольська - 40

4. Радянська - 32

5. Петровського - 29

Проте, на ній до цих пір можна знайти десятки «радянських» назв. Наприклад, шість Жовтневих і п'ять вулиць Дзержинського.

Замість «радянських» вулиць на карті області з'явилися Центральні та Європейські, Абрикосові і Вишневі, Козацькі і Покровські. Ось яких назв додалося більше інших:

1. Центральна - 33

2. Калинова - 18

3. Затишна - 15


Якщо говорити про теми, яким віддавали перевагу при виборі нових назв вулиць, то на першому місці була релігія. За даними Яндекса, в Дніпропетровській області з'явилося близько 50 вулиць, названих на честь церковних свят або святих, наприклад Святоандріївська, Покровська і Преображенська.

На другому місці - назви, які відображають позитивні почуття або емоції. Наприклад Щаслива, Весела, Радісна (більше 40 нових).

На третьому - «смачні»: Грушева, Медова, Хлібна та інші (35 нових).

Іноді під перейменування потрапляла чи не єдина вулиця в селі. Наприклад, колишня Радянська в селі Анастасівка стала Лісовою.

Досить часто вулицях намагалися підібрати «зручні» назви, схожі на старі за звучанням або змістом. Наприклад, в селі Велика Костромка вулицю Першотравнева перейменували в Травневу, а в Апостолово вулиця Рози Люксембург стала Рожевою.Ще кілька цікавих фактів про декомунізацію вулиць в Україні можна прочитати в блозі Яндекс.Україна

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


У 2014 році в ці дні ми створили у Дніпрі Штаб Національного Захисту - структуру, яка стала координуючим центром сил Майдану, нової влади і, спільно з Правим сектором, організатором Добровольчого Руху...
Юрій Фоменко

Про деукраїнізацію

Наше місто ніколи і ніяка Катерина не засновувала. Просто перейменували Половицю. Що видно з цієї мапи 1779 року. Сто років губернське місто намагалося "побороти" Половицю -"В середине ХIХ века офицер...
Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...