App Store Google Play

Який захист від держави отримує дитина, постраждала під час проведення АТО?

22.02.2017 13:40
Який захист від держави отримує дитина, постраждала під час проведення АТО?

Сьогодні 22 лютого на прес-конференції в ІА «Мост-Дніпро» юрист Правозахисної групи «СІЧ» Ксенія Оніщенко розповіла, який захист обіцяє держава дитині, потерпілій в результаті військових дій і збройних конфліктів.

«До нас звертаються батьки потерпілих дітей від збройних конфліктів в зоні АТО із запитанням чи передбачений законом захист таких дітей. Чи існує спеціальний статус дітей АТО? Законом України передбачений статус постраждалої дитини під час проведення АТО, але в ньому не зазначається, які саме пільги можуть отримати постраждалі і навіть не затверджений порядок отримання такого статусу», - повідомила Ксенія Оніщенко.

Тобто існує закон, який по суті не діє, тому що не затверджений порядок отримання статусу дитини, постраждалої від проведення АТО.

«Проект порядку отримання даного статусу передбачає довгий і складний судовий процес, медичні експертизи, комісії тощо. Це означає що дитина має доводити, що вона якимось чином постраждала від військових дій. Але якщо особа до 18 років перебувала у зоні бойових дій – вона в будь-якому разі постраждала, принаймні психологічно. Також не можливо довести, якщо дитина постраждала, наприклад від насильства у 2014 році. На той час у батьків не було можливостей отримати медичну експертизу, а зараз це вже неможливо довести», - зазначила юрист і додає, що даний проект спочатку був опублікований на сайті, а через деякий час його приховали.

ПГ «СІЧ» запропонувала альтернативу такому проекту – надання статусу всім дітям, які перебували в прифронтовій зоні без експертиз. Правозахисники також запропонували пільги, які б діти могли отримати: безкоштовне харчування в школах та дитсадках, безкоштовний проїзд, а на майбутнє – переваги при отриманні земельної ділянки тощо.

«Діти-переселенці отримують пільги на правах внутрішньо-переміщених осіб. Але діти, які і досі знаходяться в зоні бойових дій не отримують нічого. Саме тому необхідний даний статус», - зауважила Ксенія Оніщенко.

Правозахисна група «СІЧ» зверталась до міністерства соціальної політики із запропонованим порядком отримання статусу та визначеними пільгами, але відповідь поки що не отримала.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...
Ви хочете зупинити зелений реванш?Відрубати зелену голову совково-рашистській гідрі так само, як перед тим відрубали синю і червону?Я теж. Але ще дужче хочу зупинити, нарешті, постійні коливання внутр...
Васіліса ТРОФИМОВИЧ

Чи в нас уже 37 рік?

Офіційно. У зв’язку з останніми подіями, що відбуваються в Україні, звертаюся до усіх проукраїнських політичних партій та рухів, таких як партії «Європейьска Солідарність», «Г...