App Store Google Play

Скільки коштує патріотизм?

20.02.2017 19:00
Скільки коштує патріотизм?

Минулий тиждень в Дніпрі ознаменувався сесією міської ради, що вилилась не лише в кількадесят корисних для міста рішень і програм, а й у запеклу дискусію щодо питань бюджетування, які у Дніпровській міській раді традиційно заслуховувались і  голосувалися без заперечень.

Поява у сесійній залі кількох «різко опозиційних» депутатів (обраних, на хвилиночку, за списками демократичних сил, які вони спокійно зрадили, вийшовши з коаліції більшості), додала роботі міськради певного нальоту фарсу. Особливо цікавили обранців витрати міського бюджету на комунальні підприємства, які на думку деяких «видатних бізнесменів» від місцевого самоврядування «мають бути прибутковими».

Під роздачу попало і КП «Патріот», про діяльність якого з національно-патріотичного виховання молоді Дніпра неодноразово повідомляв Дніпроград. Оскільки згадане КП певними одіозними депутатами згадувалося не інакше як в контексті популярних термінів «розпил» і «схеми», ми вирішили поцікавитись у керівника згаданого комунального підприємства Ігоря Куліковського, куди ж ідуть «мільйони» і за що працівники КП отримують «тищі гривень».

Пане Ігоре! То на що ви витрачаєте бюджет? Де ділися мільйони?

Давайте спочатку: природа та сутність бюджетного фінансування підпорядкованих міській раді структур є такою, що при формуванні видатків на рік вони передбачаються як правило не «за щось» (що відбулося у минулому), а «на що» (яке буде відбуватися у майбутньому бюджетному періоді).

З приводу ж заробітних плат працівників КП «Патріот», то вони дійсно вимірюються тисячами гривень. Кадровий склад спеціалістів та інструкторів підприємства отримує аж по 3200 грн. Наші інструктори – учасники бойових дій різних підрозділів; наш юрисконсульт, викладач ДНУ; комп’ютерщик та соціолог пройшли через бої на Сході країни. Заробітна плата цих людей складає 3200 грн.

Хтось, мабуть, цілком логічно вважає це завеликою винагородою за працю? Ми ж зовсім нелогічно сподіваємося, що: а) наша діяльність дійсно корисна та необхідна; б) що щось зміниться на краще, і кожен зможе отримувати зарплатню, достатню для забезпечення життєдіяльності.

Так, тобто ви стверджуєте, що ці люди, ветерани працюють просто за «мінімалку»? чому?

Чому люди пішли працювати на підприємство за таку зарплату? Ми ж тільки на початку своєї діяльності, тому на мій погляд, основний фактор – це совість. Якщо буде необхідність, я поясню і цей термін.

А поки що так, але ще й по іншому: нам цілком безкорисно допомагає ще певна кількість людей, серед яких бійці АТО, волонтери, юристи, історики, публіцисти, лікарі тощо. Для економії бюджету і наших з вами податків.

Гаразд. За мінімальну зарплату ви виконуєте – що? Яка з цього користь і чому міські депутати, які вважаються доволі вдалими бізнесменами, кажуть, що ваше збиткове підприємство – нонсенс?

Одним з основних напрямків діяльності КП «Патріот» є пряма та безпосередня участь у національно-патріотичному вихованні молоді та громадян, первинній військовій, медичній підготовці, діям в надзвичайних ситуаціях. А також робота з «важкими» підлітками, дітьми, що перебувають в складних життєвих обставинах або позбавлені батьківського піклування.

Якщо би шановні депутати та їх активні помічники з так званих «активістів» цікавилися не лише тенденціями розвитку рекламного та ресторанного бізнесу, я міг би особисто та детально пояснити, що вказана вище діяльність – це невід’ємний елемент загальної системи оборони країни. Який, як і все інше, в країні був зруйнований майже повністю. Років 30 назад ми вивчали в школах початкову воєнну підготовку. Років 20 назад – це вже була частково урізана допризовна підготовка юнацтва. Наразі в шкільних програмах є предмет «Захист Вітчизни». І вже немає – тирів, смуг перешкод, стрільб. Майже немає макетів зброї, наглядних посібників, профільних викладачів.

Але ж є програми МОН, є всілякі патріотичні ігри, козацькі вишколи…

У вивченні однієї з найрозвинутіших у світі наук і однієї з найдинамічніших галузей економіки цілим поколінням українців штучно встановили планку на рівні ХVI-XVII століття. Тематична гра «Сокіл-Джура», бойовий гопак та козаки-характерники-гіпнотизери і перевертні-вовкулаки - це, звісно ж, дуже логічно та рентабельно. А також переказ на заняттях трудовиками-фізруками сюжетів з YouTube та «28 панфіловців».

Але це майже зовсім не результативно в реальних бойових умовах, в сучасних гібридних війнах, в умовах інформаційно-пропагандивного та психологічного тиску.

Звичайно ж, набагато логічніше мабуть збирати потім родинні кола героїв, ніж поцікавитися неофіційною статистикою з приводу наслідків непідготовленості молоді. І вжити заходів.

Але повернімось до ключової тези, яку вам закидають – комунальні підприємства для того і підприємства, аби бути рентабельними. Чи ні?

Набагато рентабельніше орієнтуватися на комерційний прибуток, ніж на те,що є об’єктивним запитом теперішнього часу. І вживати заходів. Що більш прибуткове: провести допризовну підготовку підлітка, яка врятує йому життя чи виплачувати родині загиблого компенсацію? Чи 60 років сплачувати за інвалідність?

Вирвавшись з містечкової мікроекономіки неважко зрозуміти, що мати в навчальних закладах такого міста лише два десятки макетів автоматів, половина з яких подарована меценатами – це дуже нерентабельно.

Зараз вже дійсно не зовсім рентабельно відбудовувати всі ті тири, що раніше існували при освітніх закладах. Але можна зробити хоча б декілька кущових точок зі смугами перешкод, хоч по одній в районі.

Нерентабельно – це замість 200 000 осіб очікуваної еліти громадського суспільства та підготовленого і обстріляного резерву, які отримали завітний статус УБД, отримувати ту ж кількість осіб, що підлягають лікуванню всяких ПТСРів, «ресоціалізації» та заламуванню рук над їх начебто невиліковною соціальною та психологічною хворобливістю. Що так люблять робити громадські активісти, депутати, волонтери та псевдо-науковці.

Рентабельніше системно та наполегливо готувати кожну особистість на етапі її формування до того, що світ навкруги не дихає зефіром, а вже перебуває в стадії перманентної тотальної війни.

Гаразд. І що для цього потрібно?

А для цього, вибачте, потрібен хоча би який первісний матеріальний ресурс. А не власноруч випиляні лобзиком дерев’яні пістолети. Чи не забагато для цього згадані вище 3 млн. грн.? Чи може й дійсно КП «Патріот» орієнтуватися виключно на комерційний прибуток? Брати з батьків школярів гроші за кожну лекцію та за кожний підручник? А діти, що і так позбавлені батьківського піклування – нехай відпрацьовують?

Я знаю, що ні пан Лигін, ні пані Кострюкова на ці питання відповідати не будуть. Бо саме вони або подібні демагоги і допустили до розвалу цілої галузі системи обороноздатності країни.

Тому відповім сам. Якщо така системна робота буде налагоджена і запрацює як годинничок – за це вклонитися з подякою треба буде місту Дніпро та його міській раді.

А три мільйони гривень – то лише вартість не найдорожчої автівки, які пачками стоять під найдорожчими рестораціями Дніпра.

Ви вважаєте, що на даному етапі національно-патріотичному вихованню немає альтернативи?

Якщо віртуальним співрозмовникам-критикам потрібна альтернатива – то можна здатися, вивісити білий або вже одразу колорадський прапори, і вчитися танцювати бойову капоейру. «Ввічливі люди» завжди копійочку подадуть.

урок національно-патріотичного виховання

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...
Ви хочете зупинити зелений реванш?Відрубати зелену голову совково-рашистській гідрі так само, як перед тим відрубали синю і червону?Я теж. Але ще дужче хочу зупинити, нарешті, постійні коливання внутр...
Васіліса ТРОФИМОВИЧ

Чи в нас уже 37 рік?

Офіційно. У зв’язку з останніми подіями, що відбуваються в Україні, звертаюся до усіх проукраїнських політичних партій та рухів, таких як партії «Європейьска Солідарність», «Г...