App Store Google Play

Дніпрянам розповіли як вплине додатковий пенсійний податок на зарплати

20.02.2017 12:20
Дніпрянам розповіли як вплине додатковий пенсійний податок на зарплати

На вимогу МВФ в Україні може з'явитися додатковий податок на внески соціального страхування. Про це під час прес-конференції у ІА «Мост-Дніпро» повідомив фінансовий експерт Михайло Кропивко, передає Дніпроград з місця подій.

В проекті Меморандуму щодо співпраці України і МВФ у розділі пенсійної реформи є цікавий пункт: так званий податок на соціальне страхування.

У документі зазначено, що додатковий податок на внески соціального страхування буде введено до сплати роботодавцями та накопичуватиметься на персоніфікованих рахунках. Податок буде використовуватися як проміжне джерело фінансування пенсійної реформи. 

«Однією з основних характеристик пенсійної реформи, що згадується в меморандумі, є необхідність передбачити новий вибір варіантів виходу на пенсію з більш широким діапазоном пенсійного віку, ніж на цей час. Ці варіанти надаватимуть більший ступінь вибору в залежності від трудового стажу, при цьому пенсійні виплати повинні стимулювати довшу зайнятість і пізніший вихід на пенсію. В цілому пенсійна реформа повинна привести до економії не менш ніж 3% ВВП у порівнянні з 2016 роком за рахунок продовження ефективних років трудового стажу населення», - розповів фінансовий експерт.

На думку Кропивка, додатковий податок, який може бути введений в Україні в рамках пенсійної реформи, змусить роботодавців ще більше виводити зарплати в "тінь".

"Будь-який додатковий податок - це додаткове навантаження на роботодавця. Для держави введення додаткового податку вкрай вигідно, оскільки він дозволить покрити дефіцит Пенсійного фонду, проте з позиції звичайних громадян це ні що інше, як чергова позика на користь влади, яка не може впоратися з фінансовими проблемами держави», - наголосив експерт.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....