App Store Google Play

Шахрайства з банківськими картками: як не стати жертвою зловмисників

19.02.2017 18:00
Шахрайства з банківськими картками: як не стати жертвою зловмисників

Голова Асоціації банківських союзів Дніпропетровської області Володимир Косюга розповів про відносно нові способи відбирання грошей і про те, як не стати жертвою шахраїв. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на "Zabeba.li".

Володимир Косюга розповів, що наразі в Україні зареєстровано 120 млн банківських карт.

«Дані, нанесені на карту, є досить секретними. Дата випуску, термін дії, номер карти, ссv-код, який дозволяє вас ідентифікувати. І коли ви вводите ці дані в інтернет, ви вже піддаєтеся ризику. На щастя, більшість сервісів захищають вас від таких дій відправленням СМС з кодом на ваш телефон, який прив'язаний до вашої картки. І згідно з міжнародними стандартами безпеки будь-яка ваша транзакція підтверджується СМС. Якщо ви ввели дані, ви отримуєте персональний код. Цей код - підтвердження того, що ви є власником картки і введення цього коду підтверджує доступ до ваших грошей. Це свого роду ключ. Якщо ви повідомляєте його комусь, то піддаєте ризику свої заощадження», - розповів Косюга.

Володимир Косюга наводить приклад поширеної схеми шахрайства. Наприклад, до вас приходить СМС - ви виграли автомобіль. Навіть якщо ви не грали, вам пояснюють, що ваш номер телефону брав участь в розіграші. Для уточнення даних вам пропонується зв'язатися з ними за вказаним номером. Ви телефонуєте, вам підтверджують виграш, дають посилання на сайт, де відбувався розіграш. Але коли ви запитуєте, де забрати автомобіль, вам кажуть, що треба заплатити 1% податку і дають номер карти. Однак ця схема, за словами Володимира Косюги, застосовується для людей, які погано розбираються в фінансових інструментах.

Для інших користувачів існують свої схеми шахрайства. Вам приходить СМС і повідомляють, що всі ваші карти заблоковані, тому що потрапили в реєстр карт, за якими відбуваються сумнівні операції. Вам пропонують зв'язатися з Нацбанком по вказаному телефону. Ви в паніці телефонуєте, вам кажуть, що потрібно терміново вас ідентифікувати. У вас запитують ПІБ, дівоче прізвище матері, прописку. Ви все це повідомляєте, аж зрештою шахраї говорять, що зараз на телефон прийде код, ви нам його повідомте, щоб ми зрозуміли, що ви це саме ви. Цей код - код доступу до ваших грошей. Шахраї зв'язуються з вашим банком і змінюють паролі доступу. І з цього моменту вони стають власниками вашої карти.

До того моменту як ви це виявите, у вас можуть вкрасти всі гроші які є на карті, і навіть можуть відкрити кредитний ліміт і зняти таож і кредитні кошти.

Всі проблеми з картами виникають від нецивілізованого поводження з картами, вважає Володимир Косюга.

«Після цього ви звертаєтеся в банк з криком: «Банк мене пограбував!» Але банк тут ні до чого. Тому що у всіх інструкціях і правилах є чітка вказівка: нікому не повідомляйте кодові слова, пін-код. Особливо пін-код. Люди похилого віку часто на звороті картки пишуть пін-код. Після цього досить витягнути у вас гаманець, щоб зняти гроші в найближчому банкоматі»", - наголосив експерт.

Якщо ви розраховуєтесь карткою в кафе, не давайте карту офіціантові, щоб він з нею йшов в інше примізення. Офіціант повинен підійти з мобільним терміналом.

Ще один спосіб вкрасти ваші гроші з карти - скрін. На банкомати робляться накладки, що дозволяють зчитувати коди з вашої картки. Отримавши інформацію, шахраї роблять дублікат. Коли ви обслуговуєтеся в банкоматі, зверніть увагу на вид картоприймача, це може бути також пластина на клавіатурі або камера над нею.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....