App Store Google Play

Шахрайства з банківськими картками: як не стати жертвою зловмисників

19.02.2017 18:00
Шахрайства з банківськими картками: як не стати жертвою зловмисників

Голова Асоціації банківських союзів Дніпропетровської області Володимир Косюга розповів про відносно нові способи відбирання грошей і про те, як не стати жертвою шахраїв. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на "Zabeba.li".

Володимир Косюга розповів, що наразі в Україні зареєстровано 120 млн банківських карт.

«Дані, нанесені на карту, є досить секретними. Дата випуску, термін дії, номер карти, ссv-код, який дозволяє вас ідентифікувати. І коли ви вводите ці дані в інтернет, ви вже піддаєтеся ризику. На щастя, більшість сервісів захищають вас від таких дій відправленням СМС з кодом на ваш телефон, який прив'язаний до вашої картки. І згідно з міжнародними стандартами безпеки будь-яка ваша транзакція підтверджується СМС. Якщо ви ввели дані, ви отримуєте персональний код. Цей код - підтвердження того, що ви є власником картки і введення цього коду підтверджує доступ до ваших грошей. Це свого роду ключ. Якщо ви повідомляєте його комусь, то піддаєте ризику свої заощадження», - розповів Косюга.

Володимир Косюга наводить приклад поширеної схеми шахрайства. Наприклад, до вас приходить СМС - ви виграли автомобіль. Навіть якщо ви не грали, вам пояснюють, що ваш номер телефону брав участь в розіграші. Для уточнення даних вам пропонується зв'язатися з ними за вказаним номером. Ви телефонуєте, вам підтверджують виграш, дають посилання на сайт, де відбувався розіграш. Але коли ви запитуєте, де забрати автомобіль, вам кажуть, що треба заплатити 1% податку і дають номер карти. Однак ця схема, за словами Володимира Косюги, застосовується для людей, які погано розбираються в фінансових інструментах.

Для інших користувачів існують свої схеми шахрайства. Вам приходить СМС і повідомляють, що всі ваші карти заблоковані, тому що потрапили в реєстр карт, за якими відбуваються сумнівні операції. Вам пропонують зв'язатися з Нацбанком по вказаному телефону. Ви в паніці телефонуєте, вам кажуть, що потрібно терміново вас ідентифікувати. У вас запитують ПІБ, дівоче прізвище матері, прописку. Ви все це повідомляєте, аж зрештою шахраї говорять, що зараз на телефон прийде код, ви нам його повідомте, щоб ми зрозуміли, що ви це саме ви. Цей код - код доступу до ваших грошей. Шахраї зв'язуються з вашим банком і змінюють паролі доступу. І з цього моменту вони стають власниками вашої карти.

До того моменту як ви це виявите, у вас можуть вкрасти всі гроші які є на карті, і навіть можуть відкрити кредитний ліміт і зняти таож і кредитні кошти.

Всі проблеми з картами виникають від нецивілізованого поводження з картами, вважає Володимир Косюга.

«Після цього ви звертаєтеся в банк з криком: «Банк мене пограбував!» Але банк тут ні до чого. Тому що у всіх інструкціях і правилах є чітка вказівка: нікому не повідомляйте кодові слова, пін-код. Особливо пін-код. Люди похилого віку часто на звороті картки пишуть пін-код. Після цього досить витягнути у вас гаманець, щоб зняти гроші в найближчому банкоматі»", - наголосив експерт.

Якщо ви розраховуєтесь карткою в кафе, не давайте карту офіціантові, щоб він з нею йшов в інше примізення. Офіціант повинен підійти з мобільним терміналом.

Ще один спосіб вкрасти ваші гроші з карти - скрін. На банкомати робляться накладки, що дозволяють зчитувати коди з вашої картки. Отримавши інформацію, шахраї роблять дублікат. Коли ви обслуговуєтеся в банкоматі, зверніть увагу на вид картоприймача, це може бути також пластина на клавіатурі або камера над нею.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...
Ви хочете зупинити зелений реванш?Відрубати зелену голову совково-рашистській гідрі так само, як перед тим відрубали синю і червону?Я теж. Але ще дужче хочу зупинити, нарешті, постійні коливання внутр...
Васіліса ТРОФИМОВИЧ

Чи в нас уже 37 рік?

Офіційно. У зв’язку з останніми подіями, що відбуваються в Україні, звертаюся до усіх проукраїнських політичних партій та рухів, таких як партії «Європейьска Солідарність», «Г...