App Store Google Play

У Дніпрі урочисто відзначили День жіноцтва в науці

18.02.2017 17:15
У Дніпрі урочисто відзначили День жіноцтва в науці

Сьогодні, 18 лютого, у відкритому просторі «Coworking 365» провели захід, який приурочили Міжнародному Дню жінок та дівчат у науці. До святкування долучилася начальник відділу департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА Ірина Шумік. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

«Департамент освіти і науки слідкує не тільки за освітньою діяльністю у Дніпрі, для нас питання гендерної рівності також не залишається осторонь. Сьогодні ми проводимо перший вагомий захід для жінок-науковців, адже маємо за мету забезпечити рівність жінок і чоловіків в науці. Проект був запропонований Радою молодих вчених Дніпропетровської області, який ми, в департаменті, з радістю підтримали», - говорить Ірина Шулик.

Близько 30 жінок-науковців прийшли відзначити День жіноцтва в науці. Проте, захід відвідали і чоловіки, які, за словами Ірини Шулик, таким чином визнають гендерну рівність та вбачають в жінках науковий потенціал.

«Цей захід цікавий, унікальний. Мені дуже приємно, що ми доросли до такого рівня – усвідомили, що важливо вміти сприймати гендерну рівність. В колах економістів, там де я переважно буваю, на жаль, дуже мало жінок. І тому ми будемо працювати над зміною підходів і бачення гендерної рівності в нашій повсякденній праці, здобутках», - зазначає доктор економічних наук Роман Бедіс.

Координатор проекту «Жінко, твоє місце … в лабораторії» Валерія Лавренко повідомила, що ідея створення такого проекту має, насправді, дуже довгу історію.

«День жінок та дівчат у науці - це міжнародне свято, яке було запроваджене Резолюцією 70-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН 22 грудня 2015 року. У світі його відзначають 11 лютого. Ми ж з інженером Ксенією Семеновою вирішили створити власний проект, який мав би чудернацьку назву «Жінко, твоє місце ... в лабораторії». Проте будь який проект - це завжди питання фінансів. Тому ми презентували його на конкурсі "Молодих вчених Дніпропетровщини", і, таким чином, отримали кошти на його реалізацію», - повідомляє переможниця конкурсу Валерія Лавренко.

За її словами, було проведено два соціологічні опитування серед жителів Дніпра стосовно питань гендерної рівності чоловіків і жінок в науці. Результати досліджень були презентовані на заході.

Крім того, учасники події взяли участь у Skype-конференції з членами президії Eurodoc (Євродок), поділилися своїми враженнями від наукової діяльності, поласували солодощами, та, засвідчили, що таке святкування Дня жіноцтва в науці варто зробити традицією.

Зазначимо, кожна наукова діячка отримала у подарунок еко-квітку у вигляді оригамі, кулькову ручку та папку для паперів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


У 2014 році в ці дні ми створили у Дніпрі Штаб Національного Захисту - структуру, яка стала координуючим центром сил Майдану, нової влади і, спільно з Правим сектором, організатором Добровольчого Руху...
Юрій Фоменко

Про деукраїнізацію

Наше місто ніколи і ніяка Катерина не засновувала. Просто перейменували Половицю. Що видно з цієї мапи 1779 року. Сто років губернське місто намагалося "побороти" Половицю -"В середине ХIХ века офицер...
Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...